Úvod Názory Piešťanská predvolebná kampaň priniesla aj špinavé praktiky. Ovplyvní to volebnú účasť?

Piešťanská predvolebná kampaň priniesla aj špinavé praktiky. Ovplyvní to volebnú účasť?

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Takúto špinavú predvolebnú kampaň sme ešte v Piešťanoch nezažili. Nie je koho voliť. Ľudia poraďte koho…,“ takéto vyjadrenia rezonujú sociálnymi sieťami i v osobných rozhovoroch Piešťancov reverse trial pc. Mnohí ľudia sú znechutení a rozmýšľajú či vôbec ísť k voľbám.

V komunálnych voľbách v roku 2014 bolo zapísaných 25 151 oprávnených voličov sound file. K urnám prišlo 9167 ľudí, teda 36,44 percenta oprávnených voličov, ktorí rozhodli o tom, kto bude viesť Piešťany v nasledujúcich rokoch. V piešťanskom volebnom obvode to bola jedna z najnižších účastí like fate you love. Okresné mesto zaostalo 10 percent za priemerom svojho obvodu. S volebnou účasťou v obci Pečeňady, ktorá bola 81,39 percenta, sa nemôže porovnávať ani náhodou 우라라 미로첩 다운로드. Pritom však išlo o najvyššie číslo za posledné tri volebné obdobia. V roku 2006 bola totiž účasť iba 33,34 percenta   a v roku 2010 35,39 percenta 사무라이 쇼다운 5 스페셜 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Vzhľadom na náladu v meste, ku ktorej prispievajú svojimi kampaňami, či vyjadreniami samotní kandidáti, ale i niektoré „stabilné“ piešťanské média, či tie, ktoré vznikli tesne pred voľbami, svojimi výstupmi plnými poloprávd, či vyslovene klamstiev, hrozí, že tohtoročná volebná účasť bude opäť nižšia soil too. Za posledných pár týždňov sa objavili maily, SMS-ky, nahrávky, volebné analýzy, či odporúčania s jasným cieľom poškodiť niektorých kandidátov Puyopuyo mp3. A to už nehovoríme o tom, čo všetko sa šíri i vďaka falošným profilom po sociálnych sieťach. Za niektorými aktivitami je pomerne jasný rukopis, iné sú sofistikovanejšie What abouting. Dnes bolo podané v súvislosti s kampaňou prvé trestné oznámenie,  ďalšie podľa vyjadrení, ktoré sa dostali do éteru, zrejme padnú po voľbách Wow background download. To všetko vzbudzuje v ľuďoch apatiu a nedôveru, ktorá ale niektorým ľuďom hrá do karát. 

V Piešťanoch je pre zajtrajšie komunálne voľby 24 074 oprávnených voličov rainbow songs. V prvom volebnom obvode 12 765, v druhom 11 309. Ak by k urnám prišlo podobne ako v roku 2014 približne 37 percent voličov, znamenalo by to, že o ďalšom osude mesta rozhodne 9000 ľudí. Tí vyberú i za zostávajúcich 15 000. V konečnom dôsledku pri našom súčasnom volebnom systéme by pre platné voľby stačil i jeden volič, všetci ostatní by  potom mohli už len nadávať koho zvolil. 

Ak ste naozaj na tom tak, že si neviete vybrať z ponuky deviatich kandidátov, voľte aspoň členov zastupiteľstva. Pre víťaza volieb bude počet jemu odovzdaných hlasov voči počtu všetkých ľudí, ktorí prišli k voľbám jasným signálom a sile jeho mandátu. Nič to nezmení na tom, že bude právoplatným víťazom, mohlo by to však byť motiváciou pre ľudí, ktorým nie je stav mesta ľahostajný, aby sa viac zapojili do vecí verejných a pokúsili sa Piešťany prebudiť.

Tomáš Hudcovič

REKLAMA