Connect with us

Názory

Dobrí ľudia ešte nevymreli

Published

on

Reklama

Keď sa človek pozrie na dianie okolo seba, má často zmiešané pocity. Negatívne udalosti akoby prevládali. Popravde aj u nás na PNkách podľa čítanosti zaujímajú ľudí najviac správy zachytávajúce životné drámy, havárie, či požiare.  Rovnako si dovolím tvrdiť, že pribúda ľudí, ktorí myslia len na svoje dobro a blaho, pričom ostatní sú im ukradnutí. 

Keď sme prostredníctvom správy na FB pred niekoľkými dňami obdržali prosbu našej čitateľky, či by sme jej nevedeli prezdieľaním správy pomôcť pri hľadaní telefónu, ktorý stratila pri potoku Dubová v lokalite Kukorelliho ulice, bola moja prvá myšlienka skeptická. Má to vôbec zmysel? Veď vidíme akí sme, ako sa správame ako spoločnosť. Nie je naivné si myslieť, že ten telefón, ktorý nepatril medzi najlacnejšie, niekto vráti? Avšak nasledovala iná myšlienka, že to treba skúsiť, veď predsa dobrí ľudia stále nevymreli a možno práve taký onen telefón nájde. 

Reklama

Na druhý deň pred obedom prišla ďalšia správa: „Dobrý deň, poctivý nálezca telefón vrátil :-). Ďakujem za pomoc.“ Hovorím si, paráda, nevymreli… Ten piatok mal hneď krajší nádych. 

Možno si poviete, nevídali. Náhoda,  mala šťastie, že ho našiel poctivec.  Áno, možno hovoriť o šťastí. Šťastná bola majiteľka a verím, že aj nálezca. Správa o poctivosti vo virtuálnom svete facebooku vyprovokovala desiatky ľudí, aby klikli na like. Verím, že aj oni mali šťastnejší deň a verím, že aj oni by sa zachovali rovnako poctivo. To je už celkom dobrý základ na šírenie dobra, ku ktorému sa môže pridať každý z nás…

Reklama

Tomáš Hudcovič Ilustr foto: alphr.com

Populárne články