Connect with us

Názory

Čierna diera

Published

on

Reklama

Gravitačná sila s akou naše mesto priťahuje festivaly začína pripomínať známy vesmírny fenomén.

[singlepic id=15962 w=320 h=240 float=right]Takmer všetky väčšie podujatia, ktoré sa konali v okolí, organizátori postupne sťahujú na piešťanské letisko. Pred dvoma rokmi to bol Grape, ktorý mal byť pôvodne v Pezinku. Vlani sa z areálu pri Hornej Strede presunuli BeeFree a Toto je hip-hop. Predtým zmenil miesto svojho konania festival Punkáči deťom a usadil sa na Lodenici. Dávnejšie uvažovala o sťahovaní aj Pohoda.

Reklama

Napriek tomu mnohí považujú Piešťany za čiernu dieru, v zmysle: nič sa tu nedeje. Omnoho pravdivejším významom tohto prirovnania je podobnosť nášho mesta s gravitačnou silou, ktorá priťahuje hudobné podujatia.

Zásluhu na tom má predovšetkým existencia letiska. Tento priestor ponúka organizátorom, účinkujúcim aj návštevníkom nadpriemerný komfort. Je naň prístup z diaľnice, takže autá nemusia prechádzať cez mesto, pristávacie plochy sa ani počas vytrvalých dažďov nezmenia na bahniská a tunajšie hotely poskytujú aj veľkým zahraničným hviezdam adekvátne ubytovanie.

Reklama

Lenže každá minca má dve strany. Obyvatelia starých Piešťan mnohokrát oprávnene frflú na hluk a špinu, ktorú spôsobujú návštevníci. Je to na organizátoroch. Mali by minimalizovať hlučnosť a dokázať zabezpečiť čistotu areálu i jeho okolia, aby boli v Piešťanoch aj nabudúce vítaní.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články