Úvod Aktuality Seniori podpísali Memorandum o spolupráci a partnerstve

Seniori podpísali Memorandum o spolupráci a partnerstve

3
ZDIELAŤ
REKLAMA
Mestska zahrada

Galéria Nami sa okrem osláv 25. výročia založenia stala v stredu 25. novembra aj dejiskom podpisu Memoranda o spolupráci a partnerstve. Dokument, deklarujúci vzájomnú kooperáciu, podpísali predseda Rady seniorov Pavol Steinecker, predseda Seniorského parlamentu Štefan Škulec a primátor mesta Piešťany Miloš Tamajka. Prítomní členovia seniorských organizácií sa následne vzájomne predstavili a povedali tiež niekoľko slov o sebe i plánoch oboch organizácií do budúcnosti.

IMG_2962_resize

REKLAMA
ON Semi 2
ON Semi 1
ON Semi3

„V najbližšej dobe by sme si chceli sadnúť s vašou skupinou a predebatovať niektoré veci, ktoré by boli pre nás ako seniorov prioritné do najbližšej budúcnosti. Nechceme rozbiehať príliš veľa vecí naraz, chceme sa sústrediť na také dve- tri základné veci, ktoré by sme vedeli čo najskôr zaviesť do praxe. Týka sa to najmä seniorov, ktorí potrebujú stálu opatrovateľskú starostlivosť, aby nemuseli chodiť niekam ďaleko z Piešťan,“ povedal predseda Rady seniorov Pavol Steinecker.

IMG_2989_resize

„Je pre nás veľmi radostné, že vôbec došlo k tomuto stretnutiu a chcem sa poďakovať pánovi primátorovi za to, že bol iniciátorom tohto stretnutia a mohli sme podpísať vzájomnú dohodu o spolupráci. Chcem zdôrazniť, že to berieme veľmi vážne a to, čo môj kolega hovorí, plne akceptujem,“ povedal predseda Seniorského parlamentu Štefan Škulec.

IMG_2995_resize

Memorandum o spolupráci a partnerstve obsahuje okrem iného tento text.

Poslaním Memoranda je spolupráca všetkých subjektov pri zlepšovaní kvality života seniorov v meste Piešťany. Všetky zúčastnené strany vyjadrujú svoj záujem:
– spolupracovať sa na presadzovaní oprávnených záujmov seniorov vo všetkých oblastiach komunálnej politiky,
– spolupracovať na báze vzájomného rešpektu a úcty na riešeniach, ktoré podporia dôstojný život seniorov a zlepšovanie služieb pre seniorov v meste,
– zapojiť ľudský a odborný potenciál seniorov a ich cenné životné skúsenosti do rozvoja mesta na všetkých úrovniach,
– participovať, spolu s ostatnými dôležitými subjektami, na šírení dobrého mena mesta Piešťany, zachovávaní jeho jedinečnej tradície, histórie a odkaze našich predkov.

IMG_2939_resize

„Verejnosť je možno trošku znepokojená v poslednej dobe nejakými správami, ktorým možno úplne ani nerozumieme, ale nie sme z toho šťastní. Veľmi by sme si my seniori priali, aby zavládla nejaká konštruktívna atmosféra, aby sa korektným spôsobom vyriešili doterajšie problémy, do ktorých až tak nevidíme a otvorila sa cesta k spolupráci. Tento náš príklad deklarácie spolupráce medzi Seniorským parlamentom a Radou seniorov by možno mohol byť dobrým príkladom,“ dodal Štefan Škulec.

IMG_3001_resizeIMG_2883_resize

-lt-

REKLAMA

3 KOMENTÁRE/OV

  1. Memorandum je dôležitý politický dokument. Zatiaľ sú to len pekné slová, za ktorými, dúfam, budú nasledovať činy.
    Seniorský parlament 26.11.2015 na 11. zasadnutí prezentoval svoj prieskum medzi občanmi starších 60 rokov, ktorého cieľom bolo zistiť názory seniorov na problematiku parkovania v meste a platenia parkovania pomocou sms správ. Dotazník obsahoval 12 otázok. Prvých sedem bolo zameraných na zisťovanie pohlavia veku, dosiahnutého vzdelania, približného miesta bydliska, dĺžku bývania v Piešťanoch, ekonomickú aktivitu respondentov a používania motorového vozidla. Následne boli respondenti – vodiči dopytovaný na spôsob parkovania a možnosti platenia.
    Prieskum po odbornej stránke pripravil a vyhodnotil RNDr. Peter Tremboš. Anketári boli členovia SP v mesiaci október – november 2015. Výsledky prieskumu boli spracované na základe vyplnených 254 dotazníkov.

    J. Rais

  2. Je to super, že sa chcú seniori zapájať do fungovania mesta, ale čo z toho, keď to ostane iba pri tom ich chcení? Primátor si odfakjne, že sa stretol s dôchodcami a dal im po hrebíčku a bod z volebného programu je splnený. Trápne smerácke PR. Horí mu pod zadkom všade, kam si sadne a dôchodci, ako najistejší voliči, sa dájú ľahko zmanipulovať jedným karafiátom, takže má vystarané.

NAPÍSAŤ KOMENTÁR