Connect with us

Aktuality

Reštauračný podvodník dnes úradoval v Piešťanoch, dávajte si pozor

Published

on

Reklama

V jednom z piešťanských barov dnes pravdepodobne úradoval podvodník, ktorý pôsobil v poslednom období vo Zvolene, na Záhorí i v Žiline. Podobné prípady sa udiali pre viac ako dvomi v Brne, Humennom, či Banskej Bystrici. Barmanka ho spoznala pri objednávke rezervácie na piatok, na základe reportáže v televízii. Pointa je v tom, že muž si objedná jedlo, či iné služby, potom nepríde a nezaplatí ani za konzumáciu, ktorú mal v rámci objednávky.

policia

Reklama

Podľa informácií, ktoré zverejnili portál zilinak.sk ide o muža, ktorý sa prezlieka za vojaka a rozpráva ľuďom pútavé príbehy. Oslovuje ich a vydáva sa za blízkeho alebo známeho priateľa ľudí. Vie pekne rozprávať a kadečo sľubuje, alebo si objednáva služby a nepríde! Klame o svojej totožnosti. Polícia už tohoto mladíka pozná aj zo Zvolena, kde sa snažil obyvateľov podviesť podobným spôsobom ako na Záhorí.

Muž navštevuje pohostinské zariadenia, kde si objednáva stravu alebo spoločenské akcie. Vo svojich príbehoch je veľmi suverénny a používa identitu osôb, ktoré už v minulosti podviedol. Ak ste ho videli, kontaktujte políciu na bezplatnom čísle 158.

Reklama

Portál bbonline.sk priniesol informáciu o podobných prípadoch z roku 2014 v Brne a v roku 2015 v Banskej Bystrici. Podľa jeho článku sa v auguste 2014 v Brne objavil kuriózny prípad podvodníka. Pod falošnou identitou prišiel do reštaurácie a predstieral záujem o usporiadanie veľkolepej akcie v hodnote niekoľko tisíc eur. V rámci dohadovania detailov si objednával jedlo a pitie, ktoré sľúbil zaplatiť spolu so zálohou za akciu. Peniaze však nikdy nedoniesol. Takýmto spôsobom sa mu podarilo podľa českého portálu iDnes.cz oklamať minimálne osem reštaurácií. V roku 2015 úradoval v Humennom a potom v Banskej Bystrici.

-red- Zdroj: www.zilinak.sk, www.bbonline.sk

Populárne články