Connect with us

Aktuality

Niektoré adoptované stromy neprežili zimu

Published

on

Reklama

Projekt Adoptuj si svoj strom pokračuje. V septembri sa doň zapojilo 63 Piešťancov, ale probližne 15 mladých stromčekovneprežilo zimu. Organizátori za ne ponúkajú náhradu.

[singlepic id=28154 w=320 h=240 float=right]Napriek starostlivosti ľudí, ktorí si vlani osvojili smreky a jedličky prvá zima bola pre viaceré z nich osudová. Poškodilo ich sucho, ale aj vandali, ktorí im ukradli alebo zlomili oporné kolíky.

Reklama

Aby miesto po uhynutých stromčekoch nezostalo prázdne, organizátori projektu ponúkajú ľuďom, ktorí si ich adoptovali náhradu. „Stačí ak ma budú kontaktovať prostredníctvom e-mailu. Asi 20 stromov som vlani odniesol do mestského záhradníctva, takže mladé smreky a jedličky sú ešte k dispozícii,“ povedal Jozef Malík. Ľudí, ktorých stromy zimu prežili požiadal, aby sa o ne aj naďalej starali a nezabúdali ich polievať, pretože väčšine z nich uškodilo najmä pretrvávajúce sucho.

Do projektu sa zapojilo spolu 63 dobrovoľníkov, medzi nimi aj mladé rodiny, ktoré chceli u svojich detí vypestovať vzťah k prírode. Spolu zasadili 90 stromov na miestach vybraných v spolupráci s referátom životného prostredia mestského úradu.

Reklama

REKLAMA

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články