Connect with us

Aktuality

McDonald´s plánujú otvoriť aj v Piešťanoch, nie je isté kedy

Published

on

Reklama

Informácie o tom, že pobočku svetoznámej siete rýchleho občerstvenia čoskoro otvoria pri Tescu, zástupca spoločnosti nepotvrdil. Počíta sa s tým v dlhodobom pláne.

[singlepic id=39656 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Fámy o blížiacom sa otvorení reštaurácie McDonald´s v Piešťanoch podporuje aj facebooková stránka vytvorená v auguste 2011. Jej zakladateľ na naše otázky neodpovedal. Zámer postaviť tu pobočku však nepoprel rozvojový manažér McDonald´s Slovakia Richard Boháč: „V našich dlhodobejších plánoch rozmýšľame aj nad otvorením prevádzky v Piešťanoch. Zatiaľ je ale predčasné túto informáciu ako aj iné detaily potvrdiť.“

Reklama

Svetoznáma sieť rýchleho občerstvenia bola založená v roku 1940 a v súčasnosti funguje vo väčšine krajín na princípe franchisingu. McDonald’s vyberá lokalitu, kde na vlastné náklady postaví svoju pobočku. Franchisista si kúpi licenciu, celé vybavenie reštaurácie a know-how. Za to musí platiť dohodnutý podiel z obratu a dodržiavať štandardy v oblasti kvality.

McDonald´s má na Slovensku takmer 30 pobočiek, v menších mestách však chýba. Piešťanci to majú najbližšie do Trenčína a Trnavy, kde sú už dve. Liptovský Mikuláš je mestom s najmenším počtom obyvateľov, v ktorom otvorili McDonald´s.

Text: Martin Palkovič

Populárne články