Connect with us

Koktail

Prázdniny v Piešťanoch: tábory, workshopy, herne a kino

Published

on

Reklama

Ak budete tráviť s deťmi jarné prázdniny v posledný februárový týždeň doma v Piešťanoch, na výber budete mať z niekoľkých ponúk miestnych organizátorov: denné tábory pripravili Centrum voľného času Ahoj a OZ Kvas, dopoludňajšie tvorivé dielne ponúkne knižnica, workshop, komentované prehliadky a divadelné predstavenie v závere týždňa sa konajú aj v Elektrárni. MsKs má na programe prázdninové premietanie na malej scéne a víkendové detské predstavenia v kine Fontána.  Otvorené má tradične aj Materské centrum Úsmev, kde môžu prísť rodičia s deťmi počas celého týždňa zabaviť sa v herni alebo v stredu na tvorivé dielne.

Reklama

OZ KVAS – denný tábor (Zrnko)

Od  pondelka 22. do piatku 26. februára

Reklama

Po dvoch rokoch skúseností z organizovania letných denných táborov sa občianske združenie Kvas rozhodlo prísť s ponukou denného tábora počas jarných prázdnin. Je určený pre deti od 6 do 10 rokov, na ktoré čaká množstvo aktivít, ktoré potešia malých riešiteľov záhad, hľadačov indícií a fanúšikov dešifrovania kódov.

„Bude treba splniť množstvo úloh, ktoré nás dovedú k vytúženému cieľu. Keďže tábor má 5 dní a ľudia majú 5 zmyslov, každý deň budeme trénovať jeden z nich. Našou hlavnou základňou bude budova Zrnka (Zavretý kút). Tešíme sa na dobrodružné prázdniny,” napísala nám o prázdninovom tábore Hana Kalinová z O.Z. Kvas Piešťany.

CVČ Ahoj – denný tábor

Zaujímavý program pripravilo pre deti aj Centrum voľného času Ahoj a má ešte niekoľko voľných miest. V pondelok sa budú deti v tábore venovať tvorivých dieľňam a hrám, v ďalšie dni ich čakajú športové aktivity: kolkáreň, klzisko a v stredu dokonca návšteva Aquaparku v Trnave. Štvrtok tiež plánujú pobyt vonku a program na piatok je opäť oddychovejší. Zabezpečená je aj strava a pitný režim, tábor stojí 50 € na dieťa.

„Tábory organizujeme každý rok prevažne v lete. V letnom období máme veľmi pozitívne výsledky a skúsenosti. Práve preto sme sa rozhodli tento rok ponúknuť tábor aj počas jarných prázdnin. Na deti čaká bohatý program na každý deň. Zamerali sme sa na športové, ale i kultúrne vyžitie, samozrejme všetko bude deťom podané zábavno-edukačnej forme. Okrem návštevy miestneho klziska alebo tvorivých dielní je vrcholom tábora celodenný výlet do aquaparku v Trnave. Kapacita na tento tábor je bohužiaľ obmedzená, ale momentálne máme voľných ešte niekoľko miest,“ uviedol pre PNkyriaditeľ CVČ Ahoj Miroslav Petráš.

usmevMaterské centrum Úsmev – herňa pre rodičov s deťmi

Materské centrum Úsmev sídli na ulici Andreja Hlinku 41 a je otvorené pre rodičov s deťmi počas pracovných dní od 8,00 do 12,00 a od 15,00 h do 19,00 h. V herni s množstvom hračiek, šmykľavkou či kútikom na kreslenie sa môžu zahrať okrem „malákov“ aj ich starší súrodenci. K dispozícii je aj vonkajšie ihrisko a každú stredu od 16,30 h je pripravená tvorivá dielňa, ktorá sa koná aj počas jarných prázdnin.

Lienka Lenka Ratnovce – denné centrum

Cez prázdniny sa môžu o deti do 10 rokov postarať aj v dennom centre Lienka Lenka v Ratnovciach 63. Podľa vyjadrenia na FB stránke,postrážia ich krátkodobo (1-3 hod.) aj dlhodobo (7-16:00 hod. prípadne podľa potreby). „Pobyt v našom centre treba vopred nahlásiť na tel. 0910 484 737 alebo priamo na fb stránke. Stravu a pekný program zabezpečíme,“ uvádzajú zástupovia ratnovského denného centra.

Mestská knižnica mesta Piešťany – tvorivé dielne JARNÉ PRÁZDNINY V KNIŽNICI

Piešťanská knižnica na jarné prázdniny pripravila sériu dopoludňajších tvorivých dielní pod názvom Jarné prázdniny v knižnici, Prvý workshop začína v pondelok 22. februára o 10-tej hodine a v rovnakom čase pokračujú „tvorivky“ každý pracovný deň až do piatku. Na záver týždňa sa koná aj popoludňajšie prázdninové čítanie z knihy Ulfa Starka Princezná a šťastie. A tu sú témy a názvy jednotlivých dielničiek:


Pondelok 22. 02. 2016 o 10:00 h – ZOO v knižnici

Utorok 23. 02. 2016 o 10:00 h Kytička pre radosť

Streda 24. 02. 2016 o 10:00 h Domček pre vtáčiky

Štvrtok 25. 02. 2016 o 10:00 h – Farebný svet za sklom akvária

Piatok 26. 02. 2016 o 10:00 h – Snežienky na ceste

Piatok 26. 02. 2016 o 15:00 h – Ako princezná hľadá šťastie? Čítanie z knihy Ulfa Starka: Princezná a šťastie.

Vstup na podujatia je voľný.

 elektraren-27

ELEKTRÁRŇA PIEŠŤANY – workshop, komentované prehliadky, divadlo

Elektrárňa na Staničnej ulici v Piešťanoch na prázdninový pondelok 22. februára pripravila celodenný workshop pre školákov od 8 rokov s názvom Nebojte sa fyziky. O deti sa v Elektrárni postarajú a zabezpečia im aj obed a pitný režim. Na ďalšie dni ponúkajú 25-minútové Komentované prehliadky, ktoré sú už určené pre rodičov s deťmi. V poslednú februárovú nedeľu Elektrárňa chystá o 15,30 h detské divadelné predstavenie Bábkového divadla Tyjátr: HERKULES alebo DOBYTIE PEKLA.

Pondelok 22. februára  o 8:00 h

NEBOJTE SA FYZIKY IV.

Workshop. Program na prvý deň jarných prázdnin 22. 2. 2016 v čase 8:00 – 15:30.
Hravý a vzdelávací program na prvý deň jarných prázdnin pre školákov od 8 rokov.
Vstupné: 12 €. Obed a pitný režim v cene.

Pondelok  22. až piatok 26. 2. 2016 v čase 9:00 – 15:00 h

Komentované prehliadky Elektrárne Piešťany

Počas jarných školských prázdniny prehliadky EP (25 min) aj cez pracovné dni.
Vstupné: dospelý 2 €, študent a dôchodca 1,5 €, dieťa 1 €

Nedeľa 28. februára  o 15:30 h

Bábkové divadlo Tyjátr: HERKULES alebo DOBYTIE PEKLA

Bábkové divadelné predstavenie pre deti inšpirované gréckou mytológiou a hrdinskými činmi siláka Herkula. Hra je inšpirovaná gréckou mytológiou a hrdinskými činmi siláka Herkula. Kráľovná Alceska obetuje život za vyzdravenie svojho kráľovského manžela Atmeda, hrdina Herkules pomáha vrátiť statočnú ženu z pekelnej ríše späť na zem. V príbehu nemôže chýbať Gašparko, ktorý tiež pomáha kráľovskej rodine, ale popri tom nezabúda ani sám na seba a zo všetkých si robí žarty. Vstupné: dospelí 3 €, deti 2 €.

 

Mestské kultúrne stredisko Piešťany – prázdninové premietanie

Utorok  23. februára o 14:00 h  – Kinosála MsKS na ulici A. Dubčeka 

LEGENDA O STRÁŽCOCH

Hlavnou postavou filmu je mladý soví chlapec Soren, ktorého fascinujú otcove historky o strážcoch Ga´Hoole – mýtickej letke sovích bojovníkov. Zatiaľ, čo Soren sníva o tom, ako sa jedného dňa k týmto hrdinom pridá, jeho starší brat Kluddsa mu posmieva a túži len po love, lietaní a získaní otcovej priazne. Jeho žiarlivosť má tragické následky – obaja bratia vypadnú z rodnej koruny stromu a dostanú sa do spárov zlých sov. Teraz je na Sorenovi, aby sa pokúsil o útek za pomoci ďalších mladých odvážnych sov.  USA, 2010, 97 min. Vstupné: 1,50 €

Štvrtok 25. februára o 14:00 h – Kinosála MsKS na ulici A. Dubčeka 

MIKULÁŠOVE ŠIBALSTVÁ NA PRÁZDNINÁCH

Je tu koniec školského roka a dlho očakávané prázdniny sú konečne tu. Malý Mikuláš, jeho rodičia a babička vyrazili k moru a ubytovali sa v Beau-Rivage Hotel. Mikuláš si pri mori nájde nových priateľov: Bena, ktorý tam býva…, Freddyho, ktorý stále niečo je, dokonca aj surové ryby…, Georgea, ktorý je vtipný už len preto, že je Angličan, uplakaného Paula a Christophera, ktorý chce mať vždy pravdu a to je otravné…Francúzsko, 2014, 97 minút. Vstupné: 1,50 €

Kino Fontána – detské predstavenia

IMG_4293

Piatok 19.02.2016 o 15:30 h – 2D slovenský dabing
Sobota 20.02.2016 o 15:30 h – 3D slovenský dabing
Nedeľa 21.02.2016 o 15:30 h – 2D slovenský dabing

Robinson Crusoe (Robinson Crusoe)

Rodinný animovaný príbeh Robinsona Crusoa a jeho verného priateľa – papagája Utorka. Na malom exotickom ostrove si žije sebavedomý papagáj Utorok so svojimi zvieracími kamarátmi a neprestajne sníva o tom, ako objaví svet. Po prudkej búrke nájde na pláži podivné stvorenie – Robinsona Crusoa a okamžite v ňom vidí svoju letenku z ostrova. Belg Franc 2016. Slovenská premiéra. Uvádza MAGIC BOX. . Min.: 90 min. MP. Vstupné 6.0 € 3D, 4.0 € 2D.

Sobota 27.02.2016 o 15:30 h – 2D česká verzia
Nedeľa 28.02.2016 o 15:30 h – 2D česká verzia

Řachanda (Řachanda)

ČR 2016. Nová česká hraná rozprávka, prinášajúca okrem poučenia aj zábavu a milé postavičky. Príbeh o rozmaznanej princezničke Markétke a dvoch kamarátoch, ktorí sa neživia vždy poctivou prácou. Až keď sa táto trojica zhodou náhod ocitne v zázračnom Čiernom lese, kde žijú zvláštne lesné bytosti, naučí sa od nich to, čo ju nikto nedokázal dovtedy naučiť – že tak, ako sa správame k ostatným, tak sa aj oni potom správajú k nám. Slovenská premiéra. Uvádza CINEMART SK. Min.: 104 min. MP. Vstupné 4.0 €.

-ad-, Zdroj: www.pic-piestany.sk, ilustr. foto: archív PNky, archív MC Úsmev, FB Lienka Lenka video: You Tube

Populárne články