Connect with us

Aktuality

Rybníček, Cicutto a Jánoška boli „Pod lampou“

Published

on

Reklama

Debata Štefana Hríba v rámci festivalu Vrbovské Vetry sa niesla v neobvykle pokojnej atmosfére. Napriek tomu, že sa moderátor snažil vytiahnuť aj kontroverznejšie témy, jediné na čom sa hostia nezhodli, bolo využitie železničnej trate Piešťany – Vrbové.

[singlepic id=16360 w=320 h=240 float=left]Nový primátor Vrbového Ján Jánoška musel vysvetľovať svoj konflikt z minulého volebného obdobia. Podľa neho nešlo o žiadnu bitku, ako sa hovorilo v médiách, ale len o dve výchovné facky. Ďalej povedal, že ak by svojho oponenta udrel do tváre päsťou, určite by to malo oveľa vážnejšie následky. Publikum vo Vrbovom mu po týchto slovách tlieskalo.

Reklama

Primátor Trenčína Richard Rybníček hovoril o najaktuálnejšie téme vo svojom meste. Zadĺžená radnica si podľa jeho slov nemôže dovoliť financovať hokej. Postavilo sa proti nemu niekoľko hviezd NHL, rozbiehajú petíciu za jeho odvolanie, ale on odmieta ustúpiť a dať Dukle dotáciu.

[singlepic id=16364 w=320 h=240 float=right]Primátor Piešťan Remo Cicutto sa nezhodol so svojím vrbovským partnerom na otázke využitia starej železničnej trate. Tá je ešte stále vo vlastníctve ŽSR, ale už teraz existujú plány na jej rekonštrukciu. Keďže ide o nadregionálny projekt, na ťahu je vyšší územný celok. „Najschodnejší variant je cyklistická trasa na korune železnice,“ vysvetlil Remo Cicutto svoj odmietavý postoj k možnosti zachovať vlakovú trať a súčasne postaviť aj cyklistický chodník. „Ja osobne si viem predstaviť, že sa odveziem na drezine do Piešťan, tam si povybavujem, čo potrebujem, a potom na nej prídem späť do Vrbového,“ povedal Ján Jánoška.

Reklama

[singlepic id=16365 w=320 h=240 float=left]Štefan Hríb si nebol po týchto slovách istý, či primátor nevtipkuje. Neskôr zistil, že regióny majú niekoľko ďalších zvláštností. V Trenčíne je novopostavený bazén, ale nedá sa doň napustiť voda. Naopak, vodu chcú naliať do jamy, ktorá tam stojí prázdna v strede mesta. Potom ju budú volať „Rybníček“. Vo Vrbovom majú kultúrny dom, ktorý vlastnia odborári neexistujúceho podniku, a údržba nefungujúcej železnice do Piešťan stojí ročne 8 miliónov korún. „Toto je čarovný kraj,“ zhodnotil regionálne problémy moderátor.

[nggallery id=919]

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články