Úvod Aktuality Sochy spred Hotela Slovan dnes presťahovali

Sochy spred Hotela Slovan dnes presťahovali

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Barokové sochy, ktoré zdobili okolie niekdajšej fontány pred hotelom Slovan, dnes presťahovali. Pieskovcové plastiky, ktoré patria medzi najstaršie objekty v Piešťanoch, nariadili presunúť do bezpečia pamiatkári po tom, čo v júli silná búrka jednu z nich zničila smaart 다운로드.

[singlepic id=33452 w=320 h=240 float=left]Vo štvrtok 9. augusta predpoludním začali reštaurátori s uvoľňovaním sôch z podstavcov 반딧불의 묘 다운로드. Pomocou techniky ich naložili na nákladné auto a odviezli do depozitu na Kúpeľný ostrov. Reštaurátor Ondrej Csütörtöki pri prvej obhliadke skonštatoval, že sochy sú vo výbornom stave, dokonca v takom, že sa mu nechce veriť, že sú to dvesto-tristo rokov staré originály Reddit mobile. Pri pohľade na rozbitú sochu povedal, že ju bez problémov vrátia do pôvodného stavu. Odborníci obdivovali aj okolité pieskovcové balustrády, ktoré sú momentálne zväčša zarastené zeleňou hp8710 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Podľa Vladimíra Krupu, riaditeľa Balneologického múzea, sú sochy spred hotela Slovan súčasťou súboru, do ktorého patria aj sochy okolo hotela Thermia Palace 윈도우 탐색기 다운로드. Pochádzajú z kaštieľa v Kráľovej pri Senci a do Piešťan boli privezené v roku 1942. Podľa V. Krupu možno sochy pred Slovanom datovať do obdobia okolo roku 1800 Eternal Sunshine. Riaditeľ múzea si myslí, že by bolo vhodné revitalizovať priestor, kde sochy doteraz stáli, pretože kedysi dotváral celkovú atmosféru lokality a dnes iba chátra 페르디난드 한글 자막 다운로드.

Na priebeh prevozu dozerala tiež Katarína Klačanská z Krajského pamiatkového úradu v Trnave, ktorá sa vyjadrila, že kúpele mali záujem o záchranu sôch a sami iniciovali spoluprácu s pamiatkármi 조이풀 노이즈 다운로드. Ako rýchlo sa sochy budú reštaurovať záleží podľa jej vyjadrenia na finančných možnostiach vlastníka.

[nggallery id=1837]

Text a foto: Tomáš Hudcovič

REKLAMA
Camping Pullman - neseďte doma, príďte k nám

REKLAMA