Connect with us

Aktuality

Z opravy cesty možno nebude nič ani na jeseň

Published

on

Reklama

Pred poslednými voľbami vtedajší minister dopravy Ján Figeľ slávnostne poklepával v Piešťanoch základný kameň rekonštrukcie hlavného cestného ťahu mestom, ktorá sa mala uskutočniť vrámci projektu Eliminácia bezpečnostných rizík na cestách I. triedy. Teraz sa zdá, že z posúvaného začiatku rekonštrukcie, napokon nebude vôbec nič.

[singlepic id=25044 w=320 h=240 float=right]Televízia TA3 vo štvrtok 9. augusta zverejnila informácie o tom, že Slovensko možno bude musieť Bruselu vrátiť 200 miliónov eur, ktoré mali ísť na tento projekt z eurofondov. Podľa jej informácií sa zástupcom komisie nepáči, že sa na opravy ciest použili eurofondy určené na výstavbu a nie na rekonštrukcie. V reportáži zaznela tiež informácia, že ministerstvo posielalo vysvetlenia k projektu do Bruselu už apríli.

Reklama

V máji pre náš portál povedal hovorca ministerstva, že  [singlepic id=20200 w=320 h=240 float=right]rekonštrukcia pôvodne plánovaného trojkilometrového úsek cesty I/61, ktorej realizácia bola plánovaná najskôr na marec, potom do Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny sa presúva až na jeseň. Jedným z dôvodov malo byť množstvo podujatí, ktoré sa v Piešťanoch počas leta konajú.

Ak naozaj Slovensko bude musieť vrátiť prostriedky vyčlenené na tento projekt, platiť by sa mal zo štátnej kasy. V nej však chýbajú peniaze, takže z rekonštrukcie by s najväčšou pravdepodobnosťou napokon nebolo nič.

Reklama

Autor: ht Foto: mp

REKLAMA
Camping Pullman - neseďte doma, príďte k nám

Populárne články