Connect with us

Aktuality

Pripravte sa na dopravné obmedzenia, začala sa rekonštrukcia cesty I/61

Published

on

Reklama

Dlho očakávaná oprava Žilinskej a Bratislavskej cesty už odštartovala. Nový povrch dostane vozovka v úseku od parkoviska pri Kauflande po križovatku s Vrbovskou cestou/Ulicou Dominika Tatarku a tiež v úseku od križovatky Mojmírova – Hoštáky po Domkársky rad. Stavebné práce by mali byť ukončené 16. septembra, bude to však závisieť aj od počasia.

[singlepic id=34339 w=320 h=240 float=left]V prvej etape frézuje dodávateľ stavby firma Alpine Slovakia povrch vozovky od križovatky Žilinská – Mojmírova po križovatku Žilinská – Kláštorská. Rovnaké práce by mali začať v pondelok 3. septembra na Bratislavskej, v úseku od Kauflandu po križovatku s Vrbovskou.

Reklama

„Frézovanie by malo prebiehať vždy v jednom pruhu. Najprv pravý pruh zo smeru od Trnavy na Nové Mesto a potom späť pravý pruh zo smeru Nové mesto na Trnavu,“ vysvetlil Ľuboš Hložka z obvodného úradu pre cestnú dopravu.

Fréza v pohybe bude podľa jeho slov označená dopravným značením a premávka bude riadená vyškolenými pracovníkmi. Pôjde iba o malé obmedzenia a po odfrézovanej ceste umožnia vozidlám pohyb.

Reklama

Od 6. septembra, pri asfaltovaní vozovky, postupne uzavrú ulice, ktoré sú na rekonštruovanú cestu napojené. „Dĺžku ani termín jednotlivých uzávierok a obmedzení nie sme schopní dopredu určiť, všetko bude záležať od priebehu prác, počasia a podobne. Odhadujeme, že to bude štyri a viac hodín pre jednotlivé dielčie úseky, ale tento údaj je iba orientačný, uzavretie môže trvať aj dlhšie,“ informoval Ľuboš Hložka.

Podľa jeho slov je stále predmetom jednania prístup na Adam Trajan. Vozidlám tam pravdepodobne bude umožnený vjazd cez parkovisko pri Kauflande a na jednosmerný výjazd zo sídliska poslúži cesta za Kauflandom. O týchto obmedzenia budú ešte úrady informovať.

Odľahčovacia trasa smerom od Nového Mesta nad Váhom na Vrbové vedie po uliciach Jánošíkova – Obchodná – Vrbovská, odľahčenie od Topoľčian smerom na Trnavu po uliciach Dlhá – Hlboká – Rekreačná.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články