Connect with us

Aktuality

Dobrá správa pre školákov: počas roka majú 25 dní prázdnin

Published

on

Reklama

Dva mesiace voľna sa síce pre stovky piešťanských žiakov a študentov 3. septembra skončili, ale už teraz sa môžu tešiť na prázdninové dni, ktorých si počas nasledujúceho školského roka užijú presne 25.

[singlepic id=25593 w=320 h=240 float=right]Výnimočné voľno ich niektorých pravdepodobne čaká už 13. septembra kedy ohlásili štrajk školské odbory. Chystajú sa zatvoriť materské, základné, stredné aj vysoké školy na celý deň. Bude to však záležať aj na tom, koľko zamestnancov sa v jednotlivých školách k štrajku pripojí. O zmenách alebo rušení vyučovania budú rodičov informovať vopred.

Reklama

Jesenné prázdniny začnú na celom Slovensku 31. októbra. K víkendu však pribudnú školákom iba dva voľné pracovné dni, do škôl nastúpia už v pondelok 5. novembra.

Potom nasledujú vianočné prázdniny, ktoré začínajú dva dni pred Štedrým dňom, teda 22. decembra a končia až po Troch kráľoch. V roku 2013 začne výučba 7. januára.

Reklama

Školy na západnom Slovensku zavrú svoje brány pri príležitosti jarných prázdnin od 2. do 8. marca. Veľká noc prinesie žiakom a študentom voľno od 28. marca do 2. apríla.

Do lavíc v základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany dnes nastúpilo 1 885 žiakov, z toho 208 prvákov.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: th

Populárne články