Connect with us

Samospráva

Psíčkarov kontrolujú „tajní“

Published

on

Reklama

Na území mesta je v súčasnosti osadených vyše šesťdesiat kontajnerov na psie výkaly. Čistota mesta sa podľa úradníkov vďaka tomu zlepšila, ale dodržiavanie povinností psíčkarov musia kontrolovať aj policajti v civile.

[singlepic id=16367 w=320 h=240 float=right]„Je to iba o ľuďoch. Ak je niekto slušný, po svojom psovi uprace, ak nie, nepomôže mu ani tajný agent,“ povedal nám starší pán, ktorý dnes venčil psa na sídlisku Adam Trajan. On sám si vraj svoje povinnosti napriek vyššiemu veku plní.

Reklama

Špeciálne koše stoja tam, kde je väčší predpoklad pohybu psov. Obsahujú zásobník na papierové sáčky, ktoré Služby mesta Piešťany pravidelne dopĺňajú. Podľa informácií z referátu životného prostredia však sáčky občas „zmiznú“ všetky naraz, preto je dobré nosiť si vlastné.

Cena jedného kontajneru na psie výkaly je 58 €. Ak vo vašom okolí podobný kôš stále chýba, môžete to nahlásiť na referáte životného prostredia (RŽP).

Reklama

[singlepic id=16366 w=320 h=240 float=left]Ten v minulosti vykonal niekoľko kontrol, ktoré potvrdili, že psíčkari používajú koše čoraz častejšie. „Výsledky sú, myslím, očividné, aj keď sa nájdu ľudia, ktorí sa ešte nenaučili používať sáčky na psie výkaly alebo sú len leniví sa zohnúť,“ povedala Zuzana Jakubisková z RŽP.

Mesto opakovane vyzýva majiteľov psov, aby po svojich miláčikoch upratovali. Ak sa v blízkosti nenachádza špeciálny kôš, musí majiteľ psa použiť vlastný sáčok a potom ho vyhodiť do najbližšieho koša na komunálny odpad.

Psíčkarov kontrolujú aj mestskí policajti v civile. Ako povedal zástupca náčelníka Peter Gogol, sankcie pre neporiadnych majiteľov psov môžu dosiahnuť výšku až 33 €. „Mestskí policajti v civile sa však musia preukázať služobným preukazom a musia mať aj služobné odznaky,“ vysvetlil zástupca náčelníka.

Autor: mp

Populárne články