Connect with us

Aktuality

Vznikla Krajská organizácia cestovného ruchu, Piešťany sú medzi zakladateľmi

Published

on

Reklama
Reklama

V trnavskej župe vznikla Krajská organizácia cestovného ruchu. Pokusy o jej zriadenie boli už aj v minulosti za predošlého vedenia kraja, avšak k dohode kraja s oblastnými organizáciami vtedy nedošlo, najmä pre znenie stanov. Kraj tak podporil vznik Klastra regionálneho rozvoja – západné Slovensko, ktorého bol členom. Vlani v júni kraj už pod vedením Jozefa Viskupiča vystúpil z klastra a avizoval vznik krajskej organizácie cestovného ruchu.

Peter Tremboš (Rezort Piešťany), Peter Nízl (Trnava Tourism), Jozef Viskupič a Gabriel Somogyi (Žitný Ostrov)

Podľa župana Viskupiča Klaster regionálneho rozvoja – západné Slovensko neplnil účel, na ktorý bol zriadený a nerešpektoval rozhodnutia zastupiteľstva TTSK o nominovaní nových odborníkov do orgánov. Predseda TTSK doporučil vystúpenie z klastra aj organizáciám v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja a ďalej avizoval, že podľa vyjadrení niektorých starostov z organizácie vystúpia aj ich obce. Plánom kraja pod jeho vedením bolo pri rozvoji cestovného ruchu prikročiť k systémovému riešeniu a zriadiť krajskú oblastnú organizáciu cestovného ruchu.

Krajská organizácia cestovného ruchu vznikla tento týždeň, keď zakladateľskú zmluvu podpísal trnavský župan Jozef Viskupič s oblastnými organizáciami cestovného ruchu OOCR Rezort Piešťany, OOCR Trnava Tourism a OOCR Žitný Ostrov. Predsedom KOCR sa stal trnavský vicežupan Pavol Kalman a výkonným riaditeľom bude Jaroslav Hric, riaditeľ Odboru cestovného ruchu, podpory podnikania a životného prostredia TTSK.

Organizácia má byť novým impulzom pre cestovný ruch v trnavskej župe. Jej úlohou bude podpora propagácie kraja, regionálnych produktov či služieb a podpora malých a stredných podnikateľov. „Teší ma, že systémová zmena stratégie župy v podpore cestovného ruchu má ďalší konkrétny výsledok. Podarilo sa nám združiť kľúčových aktérov v cestovnom ruchu v kraji a zakladáme KOCR. Považujem to za najlepší funkčný model podpory budovania Trnavského kraja ako destinácie cestovného ruchu a zároveň ako značky kvality, povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Reklama

Začiatok roka 2019 je bohatý na výstavy a veľtrhy cestovného ruchu, kde zúčastňuje trnavská župa i jednotlivé oblastné organizácie cestovného ruchu. „Účasťou na veľtrhoch v rámci Slovenska, ale aj v zahraničí, chceme priblížiť potenciálnym návštevníkom náš kraj ako atraktívnu destináciu. V januári a februári sa zúčastníme na veľtrhoch v Brne, Bratislave, Budapešti, Bruseli a vo Viedni,“ informoval trnavský vicežupan P. Kalman.

-th-/TS TTSK  Foto: TTSK

Populárne články