Basketbal: Čajky zdolali lídra nemeckej bundesligy. Čaká ich Final Four Stredoeurópskej ligy

Diplomat aréna hostila v stredu 9. januára hostiť ďalší atraktívny basketbalový duel. Čajky v treťom zápase Stredoeurópskej ligy CEWL privítali aktuálne najlepší tím nemeckej bundesligy BC Pharmaserv Marburg a podarilo sa im ho opäť poraziť. Po predĺžení vyhrali 72:67.

Marburg v tejto sezóne doposiaľ dominuje v najvyššej ženskej súťaži v Nemecku, kde z jedenástich zápasov vyhral desať. V prvom vzájomnom meraní síl na začiatku novembra Piešťanky dokázali zvíťaziť na súperovej palubovke 78:66.

Domáce stretnutie s nemeckým tímom bolo nevydrásajúce. Prvú štvrtinu vyhrali hostky o osem bodov, druhú naopak rovnako o osem bodov Čajky. Polčasové skóre tak bolo 35:35. Tretia štvrtina v pomere 18:15 patrila Marburgčankám. V záverečnej sa opäť darilo viac Čajkám, i keď ešte tri minúty pred koncom riadnej hracej doby prehrávali o 4 body. Napokon sa im podarilo vyrovnať minútu pred koncom na 60:60, pričom do konca  šesťdesiatej minúty žiaden z tímov nestrhol víťazstvo na svoju stranu. V predĺžení boli úspešnejšie domáce, ktoré dali o 5 bodov viac a vyhrali 72:67.

Čajky si týmto víťazstvom zaistili postup do Final Four CEWL.

Piešťanské Čajky – BC Pharmaserv Marburg 72:67 (16:24, 35:35, 50:53, 60:60)

Piešťanské Čajky: Lubin 14, Jakubcová 13, Thompson 13, Deptová 12, Baburová (Mikulášiková 5, Hašková 5, Matejčíková 5, Mihaljevičová). Tréner: R. Kucsa.

BC Pharmaserv Marburg: Yohn 14, Bertholdt 10, Baker 8, Kiss-Rusk 8, Bradley 7 (Schaake 12, Wagner 6, Reeh 2, Klug). Tréner: P. Unger.

TH: 21/17 – 9/5. Trojky: 7 – 12. Fauly: 17 – 16. Divákov: 380. Rozhovodovali: Margala, Kurpaš, Holländer. Štvrtiny: 16:24, 19:11, 15:18, 10:7, 12:7.

-th- Ilustr. foto: Laco Ďuračka