Úvod Aktuality Editorial: Týždeň na PNkách (46)

Editorial: Týždeň na PNkách (46)

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Druhý novembrový týždeň je pomaly za nami. Keďže väčšina z nás určite trávila posledné slnečné popoludnia v prírode a na čerstvom vzduchu, prinášame vám praktické zhrnutie udalostí uplynulých dní v tradičnom nedeľnom editoriale. Ak dostanete chuť prečítať si niektorú z tému podrobnejšie k článkom sa dostanete po kliknutí na vysvietený text.

IMG_1761_resizeNajviac článkov priniesla už tradične rubrika aktualít exchange 2013 다운로드. V pondelok nás potešil mimoriadny úspech piešťanca Daniela Klimeka, ktorý so svojou sci- fi poviedkou HARD vyhral celoslovenskú súťaž Fantasy Award v anglickom jazyku. V ten istý deň sme vás informovali o možnosti zahlasovať za jeden z troch projektov programu s názvom Budúcnosť sú deti, do ktorého sa zapojili niektoré materské školy GameBoy Color. Tie by si vďaka nemu mohli prilepšiť o niekoľko stoviek až tisícku eur. Utorňajší článok o novej predajni Lidl na Bratislavskej ulici zhodnotil priebeh otváracieho dňa a sprostredkovali sme vám aj vyjadrenie hovorcu spoločnosti. Milovníkov prírody a nekonečných výhľadov určite potešila informácia, že oceľová konštrukcia rozhľadne na Inovci je hotová a spoločnosť Sworad sa chytá vežu s radarom oficiálne sprístupniť už v decembri 터보 다시 mp3 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

12049315_1062286283795683_8463116008277679132_n

V stredu sme priniesli správu o zasadaní Mestskej rady, na ktorej sa okrem iného rokovalo aj o oddlžení Letiska Piešťany. Na viaceré otázky odpovedal riaditeľ letiska František Varga a v diskusii vystúpili so svojimi názormi hneď niekoľkí poslanci. V článku Jána Čúzyho o železničnej trati Piešťany- Vrbové ste sa mohli dočítať o tom ako sa dostať do oboch týchto miest bicyklom aj bez vybudovania cyklotrasy 크롬 바이러스 다운로드. Okrúhle výročie oslávila „Mojmírka“ ako ju piešťanci familiárne nazývajú a slávnostným predvedením zručností jej odchovancov, či veľkolepou recepciou jej vzdali hold nielen pedagógovia a vedenie, ale aj súčasní a bývalí študenti.

IMG_0728_resize

Posilnenie výkonu služby polície v posledných dňoch sa oplatilo, nakoľko kriminalisti zadržali priamo pri kradnutí auta dvoch páchateľov, za čo im hrozí väzenie na šesť mesiacov až tri roky. Oveľa lepším spôsobom zviditeľnili okres Piešťany, respektíve svoju obec Dolný Lopašov Tomáš Zemko a Jakub Tomiš, stojaci za mládežníckou iniciatívou Lepší Dolný Lopašov free ringtones for the iPhone. Ich projekt bol nominovaný na ocenenie Projekt roka 2015 a cenu Rady mládeže MOST. Podporiť ich môžete aj vy svojim hlasom do 30. novembra.

 

CAM0064125

O vypratávaní Ružového mlyna sme vás informovali vo štvrtok, ale presné informácie o tom, kde skončia cenné historické stroje a technické zariadenia sa nám získať nepodarilo. Mnohých určite potešila piatková správa o presune mobilného klziska z Winterovej ulice na parkovisko pred Priorom a naopak, nespokojnosť ste vyjadrili s konaním Cirkusu Metropol a priestorom, na ktorom sa rozkladá nodejs images.

Centroom

Udalosti sa pohli aj v kauze Centroom a sanácia budovy by mala začať v priebehu budúceho týždňa. Včera sme priniesli dva články zo zdravotníckeho prostredia – prvý informoval o nelichotivom umiestnení Nemocnice Alexandra Wintera v hodnotení poistencov lg v10 다운로드. Naopak ďalší priniesol dobrú správu z Národného ústavu reumatických chorôb, ktorý získal 6,5 milióna euro na obnovu a modernizáciu technologického vybavenia.

IMG_0254_resize

O kultúrne podujatia v Piešťanoch tento týždeň tiež nebola núdza: v pondelok Jaromír Nohavica vypredal Dom umenia, výtvarník Laco Teren vystavil svoje Povstanie boxerov v Magna Gallery, zároveň pozval verejnosť na komentovanú prehliadku jeho diel, ktorá sa uskutoční 27 Download the baseball game. novembra. Prostredníctvom videopozvánky pozvali fanúšikov na svoj včerajší koncert v Elektrárni Michal Kaščák z Bez ladu a skladu a Lasky zo skupiny Para.

zľava Lenka Paulíková a Sára Niepelová

Našim športovcom sa v uplynulom týždni darilo výborne New Roll. Plavci Kúpeľov Piešťany Sára Nieplová priniesla z Majstrovstiev Slovenska v diaľkovom plávaní hneď dva tituly a Richard Horyl si tiež vybojoval zlato. Pre hokejistov  a fanúšikov ŠHK 37 bola potešujúca správa o návrate útočníka Samira Salijiho, ktorú sme priniesli v utorok, ale klub naopak prišiel o najproduktívnešieho útočníka Martina Baleja Download Diz Final Aworth.

_MG_2462_w

Hádzanári na domácej palubovke v hale Pierra de Coubertina bojovali o prvé miesto v tabuľke proti Malackám a silného súpera sa im nakoniec podarilo poraziť dvanásť-bodovým rozdielom. Piešťanské čajky odohrali v stredu 11. novembra v Diplomat aréne vyrovnaný zápas proti moskovskému Spartaku a k víťazstvu im chýbali iba tri body. Filip Kráľ hráč a funkcionár Rugby Union Clubu Piešťany sa zúčastnil rozhodcovského seminára a po dokončení kurzu bude môcť v budúcnosti reprezentovať Piešťany v úlohe rozhodcu.

Zostaňte s nami aj naďalej, aktuálne články stále nájdete na hlavnej stránke.

Príjemný zvyšok teplého víkendu Vám za celú redakciu magazínu www.pnky.sk – nielen o dianí v Piešťanoch, želá

Lukáš Turňa

-dt/lt/foto: archív – autori sú uvedení v jednotlivých článkoch-

REKLAMA