Connect with us

Aktuality

Primátor Hlohovca chystá odpočet svojej ročnej práce aj víziu úpravy vážskeho nábrežia

Published

on

Reklama
Reklama

Nezávislý kandidát Miroslav Kollár, ktorý v posledných komunálnych voľbách získal hlasy Hlohovčanov, chystá odpočet svojho prvého roku vo funkcii. Stretnutie s občanmi sa má uskutočniť v utorok 17. novembra a podľa informácií na FB stránke M. Kollára, na ňom chce predstaviť aj program rozvoja mesta. Jednou z vízií je aj úprava nábrežia Váhu.

kollarPodľa vyjadrenia Miroslava Kollára na jeho FB stránke jeden z projektov programu rozvoja mesta sa volá Hlohovec – mesto na rieke a riešia ho spolu s Petrom Gerom. Ten podľa informácií z článku v online vydaní Hospodárskych novín Emigroval a potom pretvoril Hamburg pôsobil viac ako 12 rokov vo funkcii riaditeľa plánovania a výstavby centrálnych štvrtí v tomto nemeckom meste. V súčasnosti pomáha ako konzultant pri riešení architektonických a urbanistických projektov aj slovenským samosprávam a vyučuje tiež urbanizmus a štruktúru občianskych stavieb na Fakulte architektúry STU v Bratislave.

Revitalizáciu nábrežia Váhu plánuje tiež mesto Trenčín v rámci projektu Trenčín SiTy, na ktorom sa aktívne niekoľko rokov podieľala aj verejnosť. Medzi priority Piešťan ho zaradila aj poslankyňa Eva Wernerová (nezávislá – Spoločne pre Piešťany), ktorá túto myšlienku rozvinula v rozhovore zo 4. septembra: Zeleň v meste z pohľadu Evy Wernerovej.

-red-, foto: FB

Reklama

Populárne články