Hádzaná: Piešťany porazili Malacky

V dohrávke siedmeho, záverečného kola prvej časti prvoligových súbojov hostili piešťanskí hádzanári túto nedeľu 8. novembra v hale gymnázia Pierra de Coubertina tabuľkového suseda Strojár Malacky v priamom boji o 1. miesto a víťaza jesennej časti súťaže. Po vyrovnanom zápase sa MHK Piešťany za podpory asi 90-tich divákov prebojoval na čelo tabuľky. Do Vianoc však hádzanárov čakajú ešte dvaja ťažkí súperi.

Hadzana1Od začiatku zápasu sa na domácej palubovke hral vyrovnaný zápas. Ako prví sa presadili hostia 0:1. Domáci vzápätí dvomi gólmi prešli do vedenia 2:1. Nato sa hostia dvakrát presadili z priestoru krídel a otočili stav na vedenia 2:3 . Piešťanci ťažili z dobrej obrany a po dvoch góloch z protiútoku zvýšili v 7 min na 4:3. V ôsmej minúte poslednýkrát vyrovnali hostia na 4:4.

V celom zápase sa obidve družstvá snažili o rýchlu hru a trestali každú chybu strelením gólu. V 12. min Piešťanci odskočili na 8:5, ale už o štyri minúty neskôr znížili hostia na 10:8. Od tohto stavu strelili domáci v ďalších desiatich minútach štyri góly a prešli na 14:8. V 28. minúte znížili hostia na 15:12 V záveru polčasu sa presadili dvakrát Vlado a Strižinec a upravili na polčasových 19:12.

V druhom polčase hostia zlepšili obranu a postupne začali sťahovať z sedemgólového vedenia domácich v 35. min na 19:15. Domácim sa podarilo zlepšiť skóre v 37. min na 22:16, no už v 41. minúte sa opäť podarilo znížiť hosťom na 23:19. Domáci zlepšili obranu a vyrážali do rýchlych protiútokov, ktoré zakončovali gólmi . Zvyšovali vedenie, v 51. min zasa znižovali hostia pri vylúčení Vlada na 29:21. Už o ďalšie štyri minúty  práve Denis Vlado upravil stav na 33:22 a sekundu pred koncom aj na konečných 35:23.

Hadzana2Zhodnotenie trénera: V boji o 1. miesto sme nastúpili proti skúsenému družstvu Malaciek. Od začiatku sme sa snažili vychádzať z obrany jeden ku piatim a vyrážať do rýchlych protiútokov. Nevyhli sme sa ale ani my technickým chybám, ktoré skúsené Malacky využívali na zníženie nášho náskoku. Ako dôležité sa ukázalo rozloženie zápasového zaťaženia na všetkých hráčov a v rozhodujúcich častiach zápasu sme mali viac síl či už na konci prvého polčasu, ale najmä v časti od 40. minúty druhého polčasu. Treba pochváliť všetkých hráčov za bojovný kolektívny výkon nielen v obrane, ale aj v útoku. Nemali sme iba jedného strelca, ale strelecky sa presadzovali viacerí hráči, góly si podelili skoro všetci . Je vidieť neustále sa zlepšujúcu hru celého družstva – nielen v obrane ale aj v útoku. Kombinačná hra, ocenená plnou halou, bola zakončená najmä gólmi Vlada. V poslednej minúte zaslúžene tlieskali diváci výkonu celého družstva. Do družstva zapadli traja noví hráči, ktorí sú u nás na hosťovaní z Topoľčian. Do Vianoc nás ešte čakajú dva ťažké zápasy na ihriskách súperov. Najbližší domáci zápas budeme hrať až na jar, cez víkend 28.2.2016 proti Cíferu.

Výsledok: Piešťany – Malacky 35:23 / 19:12/
Zostava za Piešťany: Kapša , Šantavý, Paul – Ďurina, Salvata 2, Ondrejička 1, Briatka 4, Ďurček 5, Strižinec 7, Miženko4 ,Varačka1, Matejovič F.4, Vlado 4, Kotula 1, Majerník 2,