Šport
Starší žiaci MHK Piešťany ovládli turnaj Česko-slovensko-poľskej ligy
V nedeľu 18. januára vycestovali starší žiaci Piešťan na turnaj Česko-slovensko-poľskej ligy, ktorého organizátorom bol český klub SKP Frýdek-Místek. Turnaja sa zúčastnil výber tímov z troch krajín a mená účastníkov, SKP Frýdek-Místek, KH Kopřivnice, SPR Grunwald Ruda Slaska, MŠK Považská Bystrica, UMKS Chrzanów, MHK Piešťany, zaručovali vysokú kvalitu zápasov.
Chlapci z Piešťan sa turnaja podobného rangu zúčastnili prvýkrát a vo svojom úvodnom zápase narazili na poľský tím UMKS Chrzanów. Po opadnutí počiatočnej nervozity sa zápas viac a viac začal vyvíjať v prospech našich hráčov a zápas nakoniec skončil našim víťazstvom s najvyšším gólovým rozdielom na celom turnaji 29:16. Po 3/4 hodinovej prestávke nastúpili naši hráči na zápas proti domácim hráčom, ktorí po remíze z prvého zápasu túžili s nami bodovať naplno. Zápas bol zo začiatku vyrovnaný, no postupne sme sa začali presadzovať našou rýchlou a dynamickou hrou, ktorá na súpera platila a ku koncu zápasu sme získali rozhodujúci náskok a zápas skončil našim víťazstvom 31:24.
Opäť o necelú 3/4 hodinu sme nastúpili proti výbornému súperovi SPR Grunwald Ruda Slaska. V tomto zápase nám napriek výbornému výkonu brankára Urbana súper vsietil 30 gólov, no naši hráči zabrali v útoku naplno a súperovi uštedrili 36 gólovú „nádielku“. Tento zápas bol pomerne dlho vyrovnaný a v náš prospech sme ho definitívne zlomili až v záver zápasu, kedy naši hráči nekompromisne potrestali chyby už unaveného súpera. V poslednom našom zápase sme nastúpili proti súperovi z tradičného hádzanárskeho mesta KH Kopřivnice. Súper sa do nás od začiatku „zahryzol“ a dlhú dobu hral s nami vyrovnanú partiu. Postupne však začali pribúdať góly v sieti súpera a nakoniec z toho bolo naše jednoznačné víťazstvo 38:28.
Pohľad na konečnú tabuľku bol pre nás po skončení turnaja veľmi príjemný. Na prvom mieste sa umiestnilo mužstvo MHK Piešťany, ktoré získalo 8 bodov. Na druhom mieste skončila MŠK Považská Bystrica s počtom 6 bodov. Tretí finišovali SPR Ruda Slaska, ktorí vybojovali 5 bodov. Ostatné tímy skončili v poradí SKP Frýdek – Místek 3 body, KH Kopřivnice 2 body, UMKS Chrzanow 0 bodov.
Vo víťaznej zostave figurovali Martin Nedorost, Richard Kubiček, Adam Kalus, Jakub Paľaga, Filip Hrubina, Denis Kluc, Jakub Urban, Jakub Ertl, Michal Hudák, Tobias Johann Brandhuber, Lukas Antal.
Z turnaja sme nakoniec do Piešťan priviezli aj individuálne ohodnotenia. Najlepším strelcom turnaja bol Lukas Antal a za najlepšieho brankára turnaja si odniesol cenu Jakub Urban.
TS MHK Piešťany















