Členovia ŠK Kajak Moravany nad Váhom získali na Trenčianskej regate 14 medailí

Pod trenčianskym hradom sa počas uplynulého víkendu konal v poradí už 59. ročník Trenčianskej regaty. Za horúceho slnečného počasia sa v priestoroch lodenice KK TTS Trenčín stretlo na pretekoch Slovenského pohára až 26 klubov zo Slovenska, Čiech a Poľska. Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom skončil na celkovom 5. mieste s počtom 14 medailí, pričom jeho členovia získali 4 zlaté, 5 strieborných a 5 bronzových kovov. Súťažilo sa na 200 metrov a dlhých tratiach 2000, 4000 a 6000 metrov podľa vekových kategórií.

13509066_1144341612254985_5951315219323377482_n

Zlaté medaile získali kanoistka Lucia Valová C1 200 metrov, C1 4000 metrov a C2 s Gabrielovou Ladičovou 200 metrov, kajakárka Lucia Prouzová K2 200 metrov s Dagmar Čulenovou. Strieborné medaile získali Martina Havrilová C1 200 metrov, C1 4000 metrov a C2 200 metrov s Viki Ikreniovou, Lucia Prouzová C1 200 metrov, Tamara Balážová C1 2000 metrov. Bronzové medaile získali Lukáš Valo C1 200 metrov, Danáš Matej K1 200 metrov, Szobolovszky Michal C1 200 metrov, Balážová Tamara C1 200 metrov a Zuzana Matušovýchová K1 4000 metrov.

13439239_1143772292311917_5813551925350878518_n

4. miesto si vybojovali Viktoria Šilhanová v K1 200 metrov, Matej Danáš v K1 2000 metrov a Zuzana Matušovýchová v K1 200 metrov. Medzi najmladšími pretekármi do 9 rokov si priniesli medailu v K1 200 metrov Eliáš Zachar, Alexander Gallo a Artur Koch. Pochvala za bojovnosť patrí aj ostatným zúčastneným pretekárom z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom, ktorí pádlovali o čo najlepšie umiestnenie.