Connect with us

Koktail

Výlety letné a preto skvelé…

Published

on

Reklama
Reklama

A taký výlet sme zažili aj my s našou škôlkou. Vybrali sme sa naň v najvhodnejší čas – v deň letného slnovratu, 21. júna. Autobus nás priviezol do Ratnoviec. Stačilo ešte pár krokov, trocha veselých poskokov a boli sme v cieli – v Lyžiarskom areáli v Ratnovskej zátoke.

V príjemnom tieni stromov sme si rozložili našu základňu a hneď sme sa posilnili dobrotami z batôžkov. Prezreli sme si celý areál, aby sme vedeli, kde sme, zakývali sme výletníkom plaviacim sa na lodi po Sĺňave. Na obrovskej ploche ihriska pre plážový volejbal sme sa do sýtosti vyhrali v piesku. „Kuchárky“ piekli koláče i torty, „stavbári“ stavali hrady, budovali cesty. Tí, čo sa potrebovali vybehať, hrali na mäkkej, pokosenej tráve futbal, loptové hry, naháňačky.

IMG_4380Odrazu už bol čas na obed. S umytými rúčkami sme sa usadili v príjemnom tieni reštaurácie. Obed nám veľmi chutil, veď to bolo úplne iné ako v škôlke. Po hladine zátoky sa už začali preháňať lyžiari, ktorých majstrovské kúsky sme sledovali v príjemnom tieni slnečníkov povaľujúc sa na pohodlných leňoškách. Ich šikovnosť a akrobaciu sme odmenili potleskom a oni nám poďakovali oprskaním sviežou spŕškou vody. Keď je nám dobre a veselo čas beží ako voda. Nastal čas na návrat. Nechcelo sa veru nikomu.

IMG_4413

Reklama

Aj touto cestou chceme ešte raz povedať veľké – ĎAKUJEME majiteľom Lyžiarskeho areálu, celému personálu za milé, ústretové vystupovanie, ochotu a porozumenie. Deti nepotrebujú veľa. Stačí ísť kúsok od domu, mať možnosť pohybu, stretnúť milých ľudí…
Takéto zážitky zostanú na celý život.

-Deti MŠ E. F. Scherera 40, Piešťany-

Populárne články