Rýchlostná kanoistika: Pretekári ŠK Kajak Moravany získali na národnom šampionáte 17 medailí

Cez víkend 6.-8. augusta 2021 sa uskutočnili v Bratislave na Zemníku Majstrovstvá Slovenska v rýchlostnej kanoistike na krátke trate, ktorých sa zúčastnili aj pretekári z ŠK Kajak Moravany nad Váhom. Súťažiaci od 13. rokov až po veteránov pretekali na 200, 500 a 1000 metrov tratiach. Pretekári v kategórii 11-12 rokov si zmerali svoje sily na 2000 m.
Z Majstrovstiev SR si klub odniesol 8 strieborných a 9 bronzových medailí a niekoľko miest tesne pod stupňami víťazov.
Richard Jahoda v C1 juniori skončil vo finále na 6. mieste a dvakrát na 7. mieste. V C2 sa mu darilo lepšie a odniesol si striebornú a dve bronzové medaily. V C4 obsadil na tratiach 200 a 500m zhodne dve 2. miesta.
Juniorka Emma Bednárová obsadila v K1 na 1000 m 6. miesto, na 500m a 200m sa pri veľkej konkurencii medzi 8. najlepších neprebojovala. V K2 na oboch kratších tratiach skončila na 6. mieste, v K4 si spolu s pretekárkami vyjazdila na 500 i 200 m 3. miesto.

Medzi juniormi sa v K1 predstavil na 200 m Anton Pernisch, ktorému tesne ušiel postup do finále.
Eliáš Zachar si v kategórii K1 13.ročných odniesol 3x striebro. V K4 pridal ešte 3. miesto. V K2 postúpil do finále, kde skončil spolu s deblistom Viktorom Pálom z Nových Zámkov na 5. a 7. mieste.
V kategórii C1 kadetky pridala Alexandra Mináriková dve bronzové medaily. Lívia Chmelinová v rovnakej kategórii skončila na 4. a 5. mieste.
Emma Pekarovičová si z majstrovstiev SR odniesla v C2 14-ročné dve strieborné medaily, v C1 získala na 500m tretie miesto, na 200m skončila tesne na 4. mieste. Štvrté miesta obsadil v C1 i Šimon Mokoš.
Na najdlhšej trati sa predstavil Martin Benko, ktorý v K1 získal 3. miesto. V K2 si spolu s Dávidom Hodekom z Komárna vypádlovali 5. miesto.