Connect with us

Šport

Po hokejovom Gretzky Cupe hostia Piešťany Challenger basketbalistiek

Published

on

Reklama
Reklama

Dnes štartuje v Piešťanoch basketbalový Challenger dievčat do 16 rokov zo šiestich európskych krajín – Slovenska, Luxemburska, Írska, Švajčiarska, Izraelu a Rumunska. Tzv. challengerov sa hrá viacero a FIBA Europe nimi pre tento rok nahradila tradičné európske šampionáty jednotlivých divízií.
Turnaj „šestnástiek“ začína v Diplomat aréne od stredy 11. augusta a potrvá do pondelka 16. augusta, hrá sa systémom každý s každým. Počas hracích dní budú každý deň na programe tri stretnutia, jedno so začiatkom o 14:00 hod., druhé o 17:00 hod., a tretie o 20:00.
Slovenské dievčatá pod vedením trénera Petra Jankoviča (aktuálny tréner Piešťanských Čajok) budú na svoje zápasy nastupovať o ôsmej večer a postupne vyzvú v stredu Írsko, vo štvrtok Luxembursko, v piatok Rumunsko, v nedeľu Izrael a v pondelok Švajčiarsko.
Podobne ako ženská reprezentácia na júnovom európskom šampionáte v Španielsku a Francúzsku sú všetky tímy uzavreté v „bubline“, ktorá má prísnejšie pravidlá ako sú opatrenia v našej krajine, všetky sú popísané v COVID protokole FIBA (medzinárodná basketbalová asociácia). Hoci majú družtvá hotel na kúpeľnom ostrove, hotel smú opustiť iba na cestu autobusom do športovej haly. Družstvá sa musia otestovať už pred príchodom do dejiska. Zostávajú v bubline, ich pohyb je obmedzený na presuny medzi hotelom a športovou halou.

INFORMÁCIA PRE DIVÁKOV:

Na zápasoch Challengeru v Piešťanoch (U16 dievčatá) sa môže zúčastniť osoba, ktorá sa pri vstupe na štadión preukáže potvrdením o negatívnom výsledku testu na COVID-19 s parametrami špecifikovanými nižšie, potvrdením očkovaní v tlačenej či digitálnej forme (aplikácia GreenPass) alebo potvrdením o prekonaní ochorenia, a to nasledovne:

TESTOVANIE

– osoba musí mať negatívny výsledok RT-PCR alebo LAMP testu nie starší ako 72 hodín, resp. antigénového testu s negatívnym výsledkom nie starším ako 24 hodín

OČKOVANIE

– osoba je najmenej 14 dní ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou
– osoba je najmenej 21 dní ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou,
– osoba, ktorá je najmenej 14 dní a nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19

Reklama
PREKONANIE

– osoba, ktorá prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami

DETI

– deti do 12 rokov sa pri vstupe na štadión v sprievode dospelej osoby nemusia preukazovať žiadnym potvrdením.
Slovenská Basketbalová Asociácia (SBA) ďalej upozorňuje, že každá osoba, ktorá bude mať záujem vstúpiť na podujatie a bude disponovať niektorým z potrebných potvrdení zhrnutých vyššie, je na základe platnej vyhlášky ÚVZ SR 233/2021 povinná poskytnúť usporiadateľovi pri vstupe svoje meno, priezvisko, dátum narodenia, adresu trvalého bydliska a telefonický kontakt. Organizátor podujatia je totiž povinný viesť evidenciu divákov po dobu 14 dní od podujatia. Po 14 dňoch je organizátor povinný osobné údaje zničiť.
Z toho dôvodu žiadame všetkých záujemcov o účasť na zápasoch, aby prišli na zápasy v dostatočnom predstihu, keďže vstupu každého jedného bude podliehať kontrola príslušného potvrdenia a následné vyplnenie údajov. Zároveň zdôrazňujeme, že akonáhle prejde bránami haly 500 divákov, ďalším už vstup umožnený nebude.
SBA vzhľadom na platné opatrenia a vyhlášku zabezpečí v halách sedenie v každom druhom rade. Zároveň dodáva, že počas podujatia platí zákaz konzumácie jedla a nápojov v hale.
TS

Populárne články