Basketbal: Piešťanky doma s polovičným ziskom

Basketbalistky BKM Piešťany odohrali počas uplynulého víkendu (17.-18.9) prvé dva zápasy Slovenského pohára v skupine západ. Na domácej palubovke privítali ženy a juniorky BK Petržalka. Prvý zápas prehrali, druhý vyhrali.

[singlepic id=19797 w=320 h=240 float=right]V prvom ostrom zápase novej sezóny proti BK Petržalka začali piešťanské hráčky množstvom chýb, ale robili ich aj súperky, a tak bol stav po úvodných piatich minútach len 5:7. Petržalčanky sa chytili skôr a ich náskok narástol až na 13 bodov (13:26). Domáce sa vzchopili a ku koncu tretej štvrtiny znížili na 38:42. V úvode poslednej časti hry prišla rozhodujúca šnúra hráčok zpoza Dunaja, odskočili domácim na 38:53 a  víťazstvo si už postrážili. Najlepšou domácou strelkyňou zápasu bola Michaela Stanková s 13 bodmi.

V nedeľnom zápase proti juniorkám BK Petržalka sa piešťanským hráčkam darila streľba viac ako v sobotu, no i tak bol zápas do 13. minúty vyrovnaný. Potom Piešťanky otočili z 31:35 na 44:35 a podobnú šnúru zopakovali aj v tretej štvrtine z 53:51 na 67:51. V poslednej štvrtine síce Petržalčanky skorigovali výsledok, ale víťazstvo ostalo v Piešťanoch. Strelecky sa v zápase darilo najmä dvojici Žáková a Hujsiová, ktoré dali po 15 bodov. „V oboch zápasoch bolo cítiť začiatok sezóny, no na chybičkách sa dá popracovať. Dôležitým momentom bolo, že sa na ihrisko dostali všetky hráčky, ktoré boli k dispozícii a že všetky príkladne bojovali. V druhom zápase sa aj všetky zapísali do streleckej listiny,“ konštatoval tréner Miloš Drgoň.

Najbližšie vycestujú piešťanské basketbalistky v rámci Slovenského pohára 1. októbra na palubovku ŠBK Šamorín B.

BKM Piešťany – BK Petržalka Bratislava 49:65 (38:43, 22:34, 9:17)

¼: 9:17, 13:17, 16:9, 11:22

Zákl. zost.: Varhaníková 3, Stanková 13, Žáková 7, Ronecová 0, Valentová 10

Striedali: Tarabová 4, Trajlínková 0, Briedová 2, Rybáriková 0, Hujsiová 10

BKM Piešťany – BK Petržalka Bratislava juniorky 81:74 (69:56, 46:43, 23:26)

¼: 23:26, 23:17, 23:13, 12:18

Zákl. zost.: Briedová 2, Stanková 14, Žáková 15, Hujsiová 15, Valentová 6

Striedali: Potroková 2, Trajlínková 3, Tarabová 4, Varhaníková 3, Rybáriková 5, Ronecová 12