Connect with us

Samospráva

Radnica sa k chybám semaforu ani po týždni nevyjadrila

Published

on

Reklama

Od zverejnenia správy o nedostatkoch fungovania svetelnej signalizácie na križovatke Bratislavská – Krajinská odbor dopravy mestského úradu tieto chyby nepotvrdil. Kompetentní sa k problému nevyjadrili ani po niekoľkých opakovaných žiadostiach.

[singlepic id=20201 w=320 h=240 float=right]Zlé skúsenosti so semaforom odvtedy potvrdili ďalší vodiči. Okrem zelenej z dvoch smerov sa na tejto križovatke stretli s tým, že zelená nenaskočila vôbec. Po dlhých minútach čakania sa museli autá presunúť do iného pruhu a križovatku prejsť z opačnej strany.

Reklama

Pravdepodobne je to spôsobené tým, že prvé auto nezastavilo dostatočne blízko križovatky, indukčné snímače ho nezaznamenali a preto nenaskočila zelená. Podobná situácia môže nastať, keď na semafore čaká cyklista alebo motorkár.

V prípade dopravnej nehody, ktorá sa stane vtedy, keď semafor pustí vozidlá z dvoch strán naraz, bude polícia skúmať zodpovednosť individuálne. „Vo všeobecnosti sa nedá na túto teoretickú otázku odpovedať. My skúmame všetky možnosti. Zvyčajne sa to robí za pomoci znalca,“ povedala hovorkyňa krajského policajného zboru Martina Kredatusová.

Reklama

[singlepic id=20200 w=320 h=240 float=left]V pondelok 26. septembra povedala Beáta Palkechová z odboru dopravy mestského úradu, že situáciu na križovatke dá preveriť firme, ktorá dodala software do semaforov. V systéme by mali totiž fungovať blokády kvôli podobným situáciám a dodávateľ si údajne môže spätne prehrať, ako semafor riadil dopravu. Takto sa dá zistiť, či je chyba v systéme alebo niektorí vodič nerešpektoval svetelnú signalizáciu.

Podľa reakcií pod článkom sa však zdá, že niekoľkokrát pochybil semafor, preto je na križovatke Bratislavská – Krajinská potrebná zvýšená opatrnosť.

O stanovisku odboru dopravy a prípadnom termíne opravy svetelnej signalizácie budeme informovať.

Autor: (mp)

Populárne články