Connect with us

Samospráva

Mestská kultúra by mala fungovať inak

Published

on

Reklama

Radnica pripravuje zmeny spojené s činnosťou Mestského kultúrneho strediska a Mestskej knižnice. Je pripravená analýza ich fungovania. Nasledovať bude debata zo zástupcami poslaneckých klubov a prerokovanie v zastupiteľstve.

[singlepic id=13940 w=320 h=240 float=left]Predložiť analýzu organizačnej štruktúry, financovania a činnosti existujúcich mestských kultúrnych inštitúcií prisľúbil primátor Remo Cicutto poslancom na ich júnovom rokovaní. Pripraviť túto agendu odporučila mestskému úradu (MsÚ) v septembri aj mestská rada. Zatiaľ nie je isté, či a ako sa zmení organizačná štruktúra kultúrnych inštitúcií. Mohlo by to byť známe pred schvaľovaním budúcoročného rozpočtu.

Reklama

„Naši pracovníci zhromažďujú informácie, ktoré dostavajú od riaditeľov ako z chlpatej deky, avšak už sa blížime k záveru a táto analýza vám bude v druhom polroku predložená aj s návrhom riešenia predovšetkým po organizačnej stránke, ale samozrejme aj po ekonomickej stránke ich činností, náplní a poslaní,“ povedal primátor na zasadnutí mestského zastupiteľstva koncom júna.

Jeho slová potvrdila prednostka MsÚ Denisa Bartošová po septembrovom rokovaní poslancov: „Máme pripravenú analýzu, nie len ekonomickú, ale aj určitých legislatívnych postupov, ako by sa dala kultúra riešiť.“ Dodala, že nasleduje debata na úrovni vedenia mesta a rokovanie so šéfmi poslaneckých klubov. Akákoľvek zmena musí totiž prejsť zastupiteľstvom. „Hovoríme o zmene zakladacích listín, o zmene organizačnej štruktúry týchto organizácií alebo hovoríme o vytvorení nejakých nových právnych subjektov. Sú to zložité legislatívne postupy,“ uzavrela D. Bartošová, s tým, že nemôže poskytnúť podrobnejšie informácie.

Reklama

O kultúru v Piešťanoch sa v súčasnosti starajú dve mestské organizácie. Knižnica, pod ktorú patrí aj Piešťanské informačné centrum, má v tohtoročnom rozpočte mesta naplánované bežné výdavky vo výške necelých 280 tisíc eur a Mestské kultúrne stredisko (vrátane kina a galérie Fontána) takmer 308 tisíc eur.

Text: Martin Palkovič Foto: Tomáš Hudcovič

Populárne články