Connect with us

Názory a komentáre

Horúčka sobotňajšej noci

Published

on

Reklama

Odkedy skončili koncerty v Kazačku, klubová scéna v Piešťanoch iba hibernovala. Teraz sa vracia po dlhoročnom spánku vo veľkom. Dlho dlho nič a zrazu človek nevie kam skôr.

[singlepic id=13956 w=320 h=240 float=right]Sobota 22. október je ten magický dátum, kedy si budú môcť tancachtiví konečne vybrať. Väčšina pravdepodobne zamieri do Coolturáku. Zo zvedavosti alebo z nostalgie za bývalým Indiansom. Alebo len preto, aby boli pritom. Otvára sa nový klub a počas víkendov sľubuje ozajstných DJ’s (nie svadobné tuc-tuc v štýle Jede, jede mašinka), cez pracovné dni živé koncerty.

Reklama

Na tie stavili v Lodenica Muzik Pube. Na sobotu pozvali silnú zostavu – Smola a hrušky, Sakumprásk a vychádzajúcu hviezdu slovenskej ska scény Fuera Fondo, ktorá sa popularitou skoro vyrovná nesmrteľnému Polemicu. Ďalšie hviezdy večera – Smola a hrušky – sa v Lodenici zastavia na svojom veľkom poľsko-slovensko-českom turné. Pri takýchto kapelách je fajn, že klub ponúka dostatok priestoru na skákanie a pogovanie. Mladí sa dnes nemusia tlačiť na piatich štvorcových metroch, ako kedysi v Kazačku.

[singlepic id=13974 w=320 h=240 float=left]Zahanbiť sa nechce dať ani Lo-loco bar. Na sobotu pozval dvoch „živých“ hudobníkov a jedného DJa. Budú hrať house-funky, house-jazz a groove. Veselo bude určite aj v Cottone (hardtechno a schranz z produkcie zahraničných DJ’s). Ale ten, kto chce zažiť naozaj niečo nevídané, nech príde v sobotu do Kursalonu. Piešťany už dávno neboli zastávkou americkej alternatívnej kapely (pred rokmi tu hrali napríklad Gogol Bordello, ktorých neskôr objavila Madonna). Edie Sedgwick sa tu tiež ocitnú skoro náhodou. Jediným ďalším slovenským mestom na ich európskom turné je Bratislava. Ich hudba sa dá charakterizovať ako zmes indie, electro a postpunku, ale čo si máme pod spojením všetkých týchto žánrov predstaviť? Neviem. Pôjdem sa pozrieť.

Reklama

Autor: Martin Palkovič

Populárne články