Connect with us

Názory a komentáre

Hanbil som sa a hneď dvakrát

Published

on

Reklama

Pred dvomi týždňami mi napísal známy od susedov z Prahy, že sa chystá do Piešťan. V emaile položil jedinú otázku: „Je u vás někde také nějaké termální koupalište, nebo jen bazény uvnitř hotelů?“

S hanbou som mu musel odpísať, že Piešťany sú síce „svetoznámym“ kúpeľným mestom ale, že termální koupalište“ proste nemáme. Ak chce, môže využiť služby kúpeľov. Keďže som chcel situáciu zachrániť a poskytnúť aspoň podrobné informácie o možnostiach kúpania v hotelových bazénoch a ich cene, začal som prehľadávať webstránku kúpeľov. Na moje prekvapenie som tam žiadnu zmienku o takejto možnosti nenašiel. Boli tam ponuky od výmyslu sveta, ako napríklad Babor Khanya – rovnováha energie, [singlepic id=21948 w=320 h=240 float=left]liftingové ošetrenie pleti, či masáž horúcimi kameňmi, ale obyčajné plávanie v bazéne s termálnou vodou nikde. Maximálne bahnisko a zrkadlisko. Následne som sa na stránke Piešťanského informačného centra dočítal, že bazény v kúpeľoch slúžia primárne hotelovým hosťom a vstup verejnosti je možný po dohode s personálom. Čo znamená, že ak príde človek do Piešťan a neche len sedieť v termálnej vode v zrkadlisku, môže sa mu stať, že neuspeje v žiadnom z kúpeľných hotelov. Jedine snáď v Balnea Espladade, kde vstup do vodného a saunového sveta stojí na osobu a deň 27 eur. Ešte, že Piešťany sú svetoznáme kúpeľné mesto.

Reklama

Na detaily jeho pobytu som sa ďalej nepýtal, iba sme sa dohodli, že keď tu bude, zavolá a dáme kávičku. Tak aj stalo. Bol som zvedavý a po zvítaní som sa hneď začal vypytovať na dôvod jeho návštevy u nás, na to kde sú ubytovaní, ako sa im páči. Dozvedel som sa, že bývajú s partnerkou v jednom z hotelov tesne pri Sĺňave, že pobyt dostali ako darček a darca ho kupoval na zľavovom portáli. Okamžite nasledoval komentár, že ten hotel je v katastrofálnom stave čo bolo vidieť hneď pri príjazde a dokonale sa o tom človek presvedčí napríklad pri snahe otvoriť okno, ktoré mu zostane v rukách. Dobu prevádzky odhadoval tak maximálne na rok, potom sa vraj hotel rozpadne. Na otázku, či by si vybral Piešťany na návštevu a oddych, ak by pobyt nedostal ako darček zaznela odpoveď, pri ktorej som sa hanbil druhý raz: „Asi ne.“ Tu sa zas snažil situáciu zachrániť známy a začal hľadať pozitíva pobytu. Našťastie ich pár našiel. V hoteli vraj celkom dobre varili, mali výborného maséra a podnik – reštauráciu na brehu Sĺňavy, ktorý navštívili pri prechádzke, mal výbornú atmosféru, pričom pochvala sa ušla aj mladému majiteľovi, ktorý to vraj robí výborne, keďže okrem príjemnej atmosféry a jedla, si vie zákazníka získať aj drobným darčekom.

Tieto udalosti, ma opäť raz presvedčili, že je najvyšší čas začať pracovať na tom, aby sa Piešťanoch vrátila ich zašlá sláva a nielen myslieť na to ako čo najrýchlejšie zbohatnúť. Inak sa pravdepodobne vrátime do čias, keď sa Piešťany ešte volali Teplice.
Autor: Tomáš Hudcovič

Reklama

Populárne články