Connect with us

Kultúra

Topfest s dvomi hlavnými pódiami

Published

on

Reklama

Hudobný festival TOPFEST, ktorý otvorí festivalové leto na Slovensku už tento piatok pripravil okrem množstva kvalitných koncertných vystúpení a sprievodného programu aj jedno v týchto končinách doslova raritné prekvapenie! Hlavné pódium nebude jedno, ale hneď dve a pekne vedľa seba!

Topfest stage a Stage Topfest to budú tento rok v areáli pri Novom Meste nad Váhom dve úplne rovnocenné hlavné pódia vedľa seba, medzi ktorými bude obrovská LED obrazovka s rozmermi 12x4m. Organizátor Dušan Drobný hovorí: „Každý rok sa snažíme skvalitňovať úroveň festivalu, či už pre návštevníkov, ale aj pre samotných účinkujúcich. Verím, že táto novinka poteší obe strany, fanúšikovia nebudú mať tak veľké prestoje medzi jednotlivými koncertami a samotné kapely budú mať vlastne celý koncert skupiny pred nimi na to, aby sa pripravili a nazvučili na svoje vystúpenie…“. Organizátori si od tejto novinky sľubujú skrátenie prestojov na hlavnom pódiu typických pre všetky festivaly, po skončení jedného koncertu sa dav ľudí jednoducho presunie o pár metrov vedľa, kde už o niekoľko minút začne ďalší koncert ich obľúbenej skupiny…

Reklama

Pre inšpiráciu videoreport portálu Rock.sk z minulého roka:

[youtube width=“522″ height=“350″]http://www.youtube.com/watch?v=m4lLJaK2QhA[/youtube]

Reklama

Ozvučenie oboch pódií bude už tradične jedno z najlepších v Európe, na jednom z nich TOPFESTom preverený a návštevníkmi vychválený systém K1 a na druhom rovnako kvalitný systém L- Acoustics. Týmto systémom budú ozvučené aj ďalšie dve pódia TOPFESTu: Fernet Zetko stage a Lovely Experience stage v tanečnom stane.

Zázemie pre skupiny bude už klasicky prichystané v najvyššej kvalite, bez rozdielu, či ide o SUM41, SAXON, alebo IMT SMILE, NO NAME, či TUBLATANKU. Všetci si budú v zákulisí „užívať“ komfort klimatizovaných šatní s kobercom, nábytkom, internetovým pripojením a kvalitným teplým bufetom dovážaným každé 2 hodiny z reštauračného zariadenia v Piešťanoch.

Ak chcete vyhrať lístky na Topfest, skúste šťastie tu.

Návštevníci TOPFESTu môžu v dnešnej „online“ dobe zostať takisto pokojní, pretože pre všetkých je prichystaný skvelý darček od organizátorov – wifi internetové pripojenie v celom areáli zadarmo pre tých, ktorí si chcú užiť svoj obľúbený festival a zostať online! Heslo k wifi hot spotu dostane každý návštevník pri vstupe do areálu.

V zdravotnom stredisku budú k dispozícii chladničky na uskladnenie liekov a inzulínu, chýbať nebudú ani miesta pre nabíjanie mobilných telefónov, a kto nerád nosí pri sebe väčšiu hotovosť, určite rád využije možnosti festivalového bankomatu.

Kto by chcel vidieť TOPFEST z výšky, pre toho bude pripravený na sobotu adrenalínový let vrtuľníkom nad „rockovým mraveniskom“ – stačí sa vopred nahlásiť a zaplatiť poplatok.

Pre všetkých prichádzajúcich budú prichystané veľkokapacitné parkoviská a napriek tomu, že festival začína až v piatok na pravé poludnie, brány stanového mestečka budú otvorené pre všetkých s platnou vstupenkou na festival už deň vopred, vo štvrtok od 12:00hod. – stanovanie a služby s ním spojené sú zadarmo.

Samotné dianie a sprievodný program vo festivalovom stanovom mestečku začína v piatok o 10-tej hodine prvými koncertami skupín Rokovanka a Zbytok sveta.

Pripravené sú veľkoobjemové kamióny s vodou, početné toalety a sprchy, ale aj kyvadlová doprava každú hodinu zo železničnej a autobusovej stanice v Novom Meste nad Váhom, v piatok od 12:00hod. a v sobotu od 15:00hod. K dispozícii bude nonstop aj partnerská taxi služba so stanoviskom priamo v areáli festivalu.

Tento rok však TOPFEST plánoval ešte o jednu novinku naviac: „Mali sme v pláne pripraviť ako prví na Slovensku festivalový vláčik zo stanového mestečka do samotného areálu festivalu, pre technické problémy nám to bohužiaľ tento rok nevyšlo, tak sme sa aspoň posnažili posunúť stanové mestečko bližšie k areálu a sľubujem, že o rok už budeme všetkých stanujúcich do areálu voziť Topfest vláčikom!“ dodal „otec“ festivalu Dušan Drobný.

Kompletnú zostavu účinkujúcich – nájdete tu.

Autor: TS

Populárne články