Connect with us

Aktuality

Zverejnili rebríčky škôl. Viete, ktoré z piešťanských figurujú na popredných miestach?

Published

on

Reklama
Reklama

 

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy zverejnil aktuálny rebríček slovenských škôl. V rámci Trnavského kraja z piešťanských škôl najlepšie umiestnila Základná škola Brezová, ktorá v kategórii základných škôl figuruje na druhom mieste.

Rovnako druhú priečku obsadilo v kraji vo svojej kategórii aj Gymnázium Pierra de Coubertina. Oproti minulému roku si tak polepšilo o jednu pozíciu.

Medzi strednými odbornými školami sa z piešťanských škôl najlepšie umiestnila Hotelová akadémia Ľ. Wintera. Patrí jej piata priečka.

Reklama

Stredná priemyselná škola elektrotechnická je na 26. mieste. Dve miesta pre ňou figuruje Stredná odborná škola Rakovice, ktorá od tohto roka nesie názov spojená škola Rakovice.

„Rebríčky komplexne nehodnotia kvalitu školy, ale informujú o výsledkoch žiakov. Tieto výsledky nezohľadňujú rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces (napríklad rozdiely v sociálnom zázemí), nepokrývajú celý obsah vzdelávania a nemerajú ani pridanú hodnotu školy. Rebríčky tak môžu byť užitočným pomocným ukazovateľom pri výbere školy, najmä by však mali pritiahnuť záujem verejnosti k diskusiám o kvalite škôl,“ informovalo pri zverejnení rebríčkov INEKO.

-red-

Populárne články