Connect with us

Aktuality

Festival letectva aj s premiérovou Night Airshow plánujú na začiatok mája

Published

on

Reklama
Reklama

V tomto roku sa v Piešťanoch podľa aktuálneho oznámenia Slovenskej leteckej agentúry môžete tešiť na Festival letectva Piešťany, Aerosalón Piešťany a premiérovú Night Airshow. Všetko v termíne od 6. do 8. mája.

„Pod názvom Airshow Slovakia sa skrývajú tie najväčšie, najnavštevovanejšie a najoriginálnejšie podujatia, ktoré vždy a za každých okolností rozžiaria či dajú nebu „život“ v podobe lietadiel a stíhačiek. Aj keď žijeme už druhý rok v tieni pandémie, Slovenská letecká agentúra ako organizátor najväčších leteckých podujatí rozhodne nespí na vavrínoch a pripravuje svoje predstavenia na nebi či na zemi aj v roku 2022,“ informovali organizátori.

„Naše podujatia sú náročné z hľadiska logistiky, majú gigantické rozmery a preto vždy všetko musíme pripravovať so značným predstihom. Nemôžeme prípravy zahájiť mesiac pred termínom, pretože by sa to určite nestihlo. Preto aj keď je pandemická situácia otázna, my pracujeme tak, ako to bolo pred vypuknutím korona vírusu,“ približuje riaditeľ Slovenskej leteckej agentúry Hubert Štoksa, ktorý jedným dychom dodal, že už teraz pripravuje v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom leteckú šou na máj 2022.

„Som veľmi rád, že po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou, obnovíme tradíciu Festivalu letectva Piešťany. Toto jedinečné podujatie je významným prínosom k rozvoju piešťanského letiska, ktorého je trnavská župa majoritným akcionárom, ako aj k zatraktívneniu cestovného ruchu s očakávanou niekoľko desaťtisícovou diváckou účasťou. Aj preto sme hrdým spoluorganizátorom medzinárodného festivalu s nadregionálnym významom,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Reklama

NOČNÁ PREMIÉRA

Druhý májový víkend, teda 6.-8. mája 2022 bude patriť už spomenutému Festivalu letectva Piešťany, kde si laická, ale aj odborná verejnosť skutočne príde na svoje. „Máme v pláne tento festival odštartovať veľkolepou Night Airshow, kde ohromíme pyrotechnikou a lasermi umiestnenými priamo na lietadlách. Nebude núdza o akrobatické nočné letecké čísla, dronovú šou, nasvecovanie a nafukovanie balónov. Bude sa skutočne na čo pozerať v noci, ale aj cez deň,“ nešetrí svojimi plánmi riaditeľ Festivalu letectva Štoksa. Počas dňa budú môcť návštevníci letiska v Piešťanoch obdivovať krásy lietadiel na Aerosalóne a rodiny s deťmi si budú môcť užiť bohatý program na zemi či v detskej zóne.

TS / red Foto: Festival letectva

Populárne články