Connect with us

Aktuality

Zdemolovaná základná škola je na predaj

Published

on

Reklama
Reklama

Mesto Piešťany sa na druhý pokus snaží nájsť nového majiteľa niekdajšej 8. základnej školy na sídlisku Adam Trajan. Budova už roky chátra, prespávali v nej bezdomovci a často bola útočiskom narkomanov. Napriek snahám radnice zabezpečiť objekt sú tam dnes povytĺkané okná i dvere, deti majú prístup takmer do všetkých priestorov a hrozí im úraz. Investor by rekonštrukciou pomohol celému sídlisku.

[singlepic id=16897 w=320 h=240 float=left]Staršia pani, ktorá v blízkosti budovy dnes dopoludnia venčila psa, nám povedala: „Keď sa v zime skoro stmieva, tak sa aj bojím ísť okolo. Špatí to tu celé okolie, mali by s tým niečo urobiť.“ Nápad so zariadením pred dôchodcov, ktoré tu radnica plánovala, sa je pozdával: „Počula som, že tam mala byť aj vývarovňa.“ S využitím pozemku na parkovanie príliš nesúhlasila. „Viac by sa sem hodilo niečo pre ľudí,“ dodala na záver.

Budova bývalej základnej školy je podľa územného plánu na ploche občianskej vybavenosti. Môžu tu byť kancelárie, obchody, nevýrobné služby, kultúrne alebo zdravotnícke zariadenia a podobne. Nevýhodou nehnuteľnosti je, že sa nachádza vo vnútri sídliska, ktoré trpí nedostatkom parkovacích miest. Práve takéto využitie – napríklad platené parkovisko alebo garáže – by sa mnohým obyvateľom pozdávalo najviac.

[singlepic id=16896 w=320 h=240 float=left]Mestskí poslanci na júnovom zastupiteľstve schválili podmienky obchodnej verejnej súťaže. Kritériom pre výber budúceho majiteľa nehnuteľnosti je najvyššia ponúknutá kúpna cena (viac info na mestskom webe). V predchádzajúcej súťaži musel záujemca ponúknuť minimálne 1 380 000 eur, čo je hodnota stanovená znalcom, ale nikto sa neprihlásil.

Reklama

Radnica pôvodne plánovala prebudovať základnú školu na zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb. Nepodarilo sa však na tento účel získať grant z fondov Európskej únie.

[nggallery id=950]

Autor: Martin Palkovič

Populárne články