Connect with us

Aktuality

Stíhačka MiG-29 pristála pred obchodným centrom

Published

on

Reklama
Reklama

Letecké dni, ktoré sa namiesto Piešťan konajú tento rok v Sliači, odštartovali vlastnú propagáciu veľkolepo. V rámci podujatia Mesiac letectva zaparkovala pred nákupným centrom Europa v Banskej Bystrici 31. júla stíhačka MiG-29. Je súčasťou výstavy Letectvo, ktorú pripravila Slovenská letecká agentúra – organizátor Medzinárodných leteckých dní. Tie sa uskutočnia 27. – 28. augusta.

MiG-29 upútal pozornosť na seba aj na letecké dni už počas prevozu z letiska Sliač do centra Banskej Bystrice. Transport sledovali všetci, leteckí nadšenci aj náhodní okoloidúci. Bola to totiž neopakovateľná možnosť vidieť MiG-29 na cestách.

Pozrite si video z prevozu stíhačky:

[youtube width=“522″ height=“350″]http://www.youtube.com/watch?v=oQK5zG15dvo[/youtube]

Reklama

Nadzvuková stíhačka bude iba jedným z množstva exponátov, ktoré môžu celý mesiac obdivovať návštevníci nákupného centra Europa. Výstava Letectvo mapuje fenomén lietadla od jeho začiatkov až po pristátie na mesiaci. Má upozorniť aj na fakt, že na letisku v Sliači sa koncom augusta konajú Medzinárodné letecké dni, Slovak International Air Fest 2011.

O zmene miesta konania tohto podujatia rozhodol vo februári minister obrany Ľubomír Galko. Dovtedy sa v Piešťanoch konali letecké dni pravidelne od roku 2007. Organizovala ich spoločnosť Magnet press. Minister argumentoval šetrením. Nový organizátor podľa neho nedostane dotáciu, bude si musieť vystačiť s tržbami zo vstupného.

Videoreportáž z otvorenia výstavy:

[youtube width=“522″ height=“350″]http://www.youtube.com/watch?v=LvqUnkqe19s[/youtube]

Autor: mp Foto: youtube.com

 

 

 

Populárne články