Úvod Aktuality Festival zakázať nemôžu, poriadok rieši polícia

Festival zakázať nemôžu, poriadok rieši polícia

Domáci sa sťažujú, návštevníci festivalov závidia. „Myslel som si, že Piešťany sú nudné postkomunistické mesto ako Hlohovec, ale zistil som, že vďaka festom to tu žije 스톤스프 다운로드. Prečo ste proti tomu?“ pýta sa na našom fóre Tomáš. „Toľko ožratých detí vidieť, tak to je sila. Váľajú sa po zemi už pred letiskom, po našej ulici si kľudne robia potrebu pri bránach, a čo je po zemi skla a bordelu…“ oponuje mu Maja gta3 5 드롭박스 다운로드. Mnohí žiadajú hlučné festivaly zakázať. Zisťovali sme, aké majú kompetentní možnosti.

„Mesto v súlade s platnou právnou úpravou – zákon č Sharing Gothic Coding. 96/1991 Zb. o verejných kultúrnych podujatiach – nepovoľuje konanie podujatí, organizátor má iba povinnosť oznámiť zámer usporiadať verejné kultúrne podujatie,“ odpísala vedúca referátu kultúry MsÚ Marta Mráziková na sťažnosť kvôli festivalu Punkáči deťom, ktorá bola uverejnená na mestskom webe 생일축하곡 다운로드.

REKLAMA
Sheriff Taxi Piešťany
Chlapci na panvici
Knebl
Dompek Pizza donaskova sluzba

V súvislosti so sťažnosťami na festival BeeFree nám vedúca sekretariátu primátora Drahomíra Moretová povedala, že Mesto Piešťany môže ako jeden z akcionárov letisku odporučiť, aby už v budúcnosti spoločnosť neuzatvárala zmluvu o prenájme na takéto podujatia 클래식 피아노 다운로드. „Bolo by to však kontraproduktívne, pretože Letisko potrebuje financie. Podnikatelia v meste a neďalekých krčmičkách si tiež prišli na svoje,“ dodala Download the 2018 Excel Household. Negatívami festivalu boli podľa nej hluk a odpadky okolo cesty.

Tie už rieši mestská polícia Download the dictionary. Podľa jej náčelníka však v súvislosti s BeeFree nezaznamenali žiadne iné priestupky: „Neporiadok okolo cesty od benzínky až po pohostinstvo Vrtuľa riešime s organizátormi, ktorí deklarovali, že najprv upracú letisko a potom sa pustia aj do okolitých priestorov,“ informoval Marcel Mihálik a dodal, že odpadky okolo cesty budú určite odpratané Fine Pang Fang. Od obyvateľov majú podľa jeho slov niekoľko sťažností na rušenie nočného kľudu kvôli hluku z letiska. Na samotných návštevníkov neprišli žiadne sťažnosti 화산전생 텍본 다운로드.

Podľa krajského policajného hovorcu Michala Hanusa polícia vo zvýšenej miere monitorovala priebeh podujatia Download atmega128. „Pri dopravných kontrolách policajti zistili požitie alkoholu u trinástich vodičov a dvoch nemotorových účastníkov cestnej premávky,“ píše sa v správe zverejnenej na webe Krajského riaditeľstva PZ v Trnave. Jednému mladému vodičovi policajti namerali 2,79 promile alkoholu v krvi. „V súvislosti s festivalom polícia eviduje 9 priestupkov proti majetku. Najčastejšie boli odcudzené doklady a mobilné telefóny,“ informoval Michal Hanus.

Autor: Martin Palkovič

REKLAMA

REKLAMA