Connect with us

Aktuality

Festival zakázať nemôžu, poriadok rieši polícia

Published

on

Reklama
Reklama

Domáci sa sťažujú, návštevníci festivalov závidia. „Myslel som si, že Piešťany sú nudné postkomunistické mesto ako Hlohovec, ale zistil som, že vďaka festom to tu žije. Prečo ste proti tomu?“ pýta sa na našom fóre Tomáš. „Toľko ožratých detí vidieť, tak to je sila. Váľajú sa po zemi už pred letiskom, po našej ulici si kľudne robia potrebu pri bránach, a čo je po zemi skla a bordelu…“ oponuje mu Maja. Mnohí žiadajú hlučné festivaly zakázať. Zisťovali sme, aké majú kompetentní možnosti.

[singlepic id=17174 w=320 h=240 float=right]„Mesto v súlade s platnou právnou úpravou – zákon č. 96/1991 Zb. o verejných kultúrnych podujatiach – nepovoľuje konanie podujatí, organizátor má iba povinnosť oznámiť zámer usporiadať verejné kultúrne podujatie,“ odpísala vedúca referátu kultúry MsÚ Marta Mráziková na sťažnosť kvôli festivalu Punkáči deťom, ktorá bola uverejnená na mestskom webe.

V súvislosti so sťažnosťami na festival BeeFree nám vedúca sekretariátu primátora Drahomíra Moretová povedala, že Mesto Piešťany môže ako jeden z akcionárov letisku odporučiť, aby už v budúcnosti spoločnosť neuzatvárala zmluvu o prenájme na takéto podujatia. „Bolo by to však kontraproduktívne, pretože Letisko potrebuje financie. Podnikatelia v meste a neďalekých krčmičkách si tiež prišli na svoje,“ dodala. Negatívami festivalu boli podľa nej hluk a odpadky okolo cesty.

[singlepic id=17173 w=320 h=240 float=left]Tie už rieši mestská polícia. Podľa jej náčelníka však v súvislosti s BeeFree nezaznamenali žiadne iné priestupky: „Neporiadok okolo cesty od benzínky až po pohostinstvo Vrtuľa riešime s organizátormi, ktorí deklarovali, že najprv upracú letisko a potom sa pustia aj do okolitých priestorov,“ informoval Marcel Mihálik a dodal, že odpadky okolo cesty budú určite odpratané. Od obyvateľov majú podľa jeho slov niekoľko sťažností na rušenie nočného kľudu kvôli hluku z letiska. Na samotných návštevníkov neprišli žiadne sťažnosti.

Reklama

[singlepic id=17175 w=320 h=240 float=right]Podľa krajského policajného hovorcu Michala Hanusa polícia vo zvýšenej miere monitorovala priebeh podujatia. „Pri dopravných kontrolách policajti zistili požitie alkoholu u trinástich vodičov a dvoch nemotorových účastníkov cestnej premávky,“ píše sa v správe zverejnenej na webe Krajského riaditeľstva PZ v Trnave. Jednému mladému vodičovi policajti namerali 2,79 promile alkoholu v krvi. „V súvislosti s festivalom polícia eviduje 9 priestupkov proti majetku. Najčastejšie boli odcudzené doklady a mobilné telefóny,“ informoval Michal Hanus.

Autor: Martin Palkovič

REKLAMA

Populárne články