Úvod Aktuality Silní muži mieria do Piešťan

Silní muži mieria do Piešťan

REKLAMA

Slovenský pohár silných mužov, toho roku Xfit cup, nabral doslova „raketové“ tempo. Túto nedeľu, na deň otcov, ho čaká už štvrté kolo! Siláci po roku zavítajú do Piešťan.

Prvé tri kolá patrili mestám, ktoré vedú z primátorského kresla ženy. Na východe v Prešove, na považí v Púchove či Trenčianskych Tepliciach. V týchto troch mestách sa o silákov postarali skvelé primátorky, ktoré pripravili výnimočné podujatia.

Domoss jun vseo

V tretiu júnovú nedeľu nás čaká, v poradí, už štvrté kolo Xfit cup-u. V minulom roku sa na Námestí slobody bojovalo o titul „Najsilnejší Slovák“ (vyhral Igor Petrík), tento rok budú vidieť diváci súboj o body do konečného hodnotenia celého ročníka. Doposiaľ ich najviac nazbieral Denis Hanák, na krk mu dýcha Arnold Ferencz a o postup bude chcieť zabojovať i navrátilec, Tomáš Galbo. Mimochodom, každé z doterajších kôl má iného víťaza!

Okrem tradičných testov sily bude na strongmanov v Piešťanoch čakať v úvode test kondície a rýchlosti. Prenášanie najskôr vreca a následne dvoch ťažkých pneumatík, čiže kombinácia, otvorí toto podujatie. Nasledovať bude dvíhanie 125 kilovej nápravy /súkolia/ nad hlavu do vystretých rúk, mrtvé ťahy s osobným automobilom, nosenie superyoke /jarmo na chrbte/, ktoré bude vážiť 340 kilogramov a záver bude patriť priťahovaniu kamióna. Uvidíme, kto si z danými prekážkami poradí najlepšie a odnesie si hodnotný pohár primátora Petra Jančoviča!

Samozrejme na silákov čakajú aj hodnotné ceny nielen od spoločnosti Xfit, ktorá zastrešuje Slovenský pohár ale i od Piešťanského pivovaru Žiwell tak sa majú na čo tešiť!

Držíme všetkým chlapcom palce a tešíme sa na každého, kto sa príde pozrieť už túto nedeľu, 16. júna, na Námestie slobody! Od 15-tej hodiny začína štvrté kolo X-fit cup-u, Slovenského pohára silných mužov!

TS Ilustr foto:  Zuzana Gundová

REKLAMA