Úvod Aktuality Na Festival Paráda opäť príde raperka Sima: Dostalo ma, keď vozíčkari tancovali...

Na Festival Paráda opäť príde raperka Sima: Dostalo ma, keď vozíčkari tancovali na moju hudbu

REKLAMA

V sobotu 22. júna sa na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch uskutoční prvý bezbariérový festival Paráda. Slovenský paralympijský výbor spolu s Kúpeľmi Piešťany, o.z Windows Subscribers. Úsmev pre druhých a hlavným generálnym partnerom podujatia SPP pripravili podujatie plné športu, zábavy a integračných aktivít. Akcia sa začne o 10-tej hodine sentence. V hlavnom programe vystúpi skupina Fragile, raperka Sima i Adam Ďurica.

Podujatiu dominujú štyri hlavné zóny 막돼먹은 영애씨 다운로드. Na pódiách sa môžeme tešiť na rôzne vystúpenia umelcov či motivačnú diskusiu. Deti rozosmeje divadelné predstavenie Bojka a Zmrzlinky, Mestská knižnica Piešťany zas pripraví tvorivé dielne s Mimi a Lízou Lee Kun-chul's Good Morning Pops. V zóne zábavy SPP sa deti môžu vyblázniť na nafukovacích atrakciách. Tie nájdete aj v zábavnej zóne Ruka v ruke. V edukačnej zóne si deti budú môcť vyskúšať jazdu na vozíkoch, naučia sa prekonávať prekážky s bielou paličkou pre nevidiacich a naučia sa pár posunkov s o.z Imodio Language Pack. Nepočujúce dieťa.

„Malých aj veľkých môže zaujať napríklad to, ak si vyskúšajú, aké to je pohybovať sa na vozíčku, s 3D simulátorom zistia, ako vyzerá svet autistov, dozvedia sa o canisterapii, muzikoterapii, o integrácii web page Excel. Je toho naozaj dosť, verím, že to bude zaujímavé,“ dodal predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš. Nájdete tu tiež poradňu Nadácie Adeli, fyzioterapeutky z o.z Sharebox download. Ja Sám, aktivity si pripravila aj Armáda SR.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021

Hneď vedľa sa bude nachádzať Adeli Baby zóna pre najmenších Parádnikov, kde si nielen oddýchnu, ale aj sa dozvedia všetko potrebné o psychomotorickom vývine detí a vyskúšajú si napríklad detský parkour Financial Supervisory Service ci. Dôležitou súčasťou podujatia je športová zóna, v ktorej si deti vyskúšajú množstvo paralympijských športov ako streľba, lukostreľba, zjazdové lyžovanie, parahokej, boccia, stolný tenis, curling na vozíku, volejbal, paracyklistiku, taekwondo či powerhokej 귀를 기울이면 다운로드. Okrem iného tu nájdu zónu plavcov, futbal, hokej či veslovanie. Aktivity si pripravili aj ďalší partneri podujatia, na svoje si príde každý Download Captain Marvel smi.


Umelci sa na svoje predstavenia veľmi tešia

„Možno niektorí o mne vedia, že mám veľmi rád ping-pong a práve cez stolný tenis som spoznal hendikepovaných športovcov, s ktorými som si mal možnosť zahrať. Vtedy si ma títo ľudia absolútne získali a majú môj rešpekt, pretože ma prakticky každý z nich porazil! To, čo dokážu pravidelným tréningom je naozaj úžasné a preto som vôbec neváhal, keď ma oslovili, aby som vystúpil na Paráde. Na jar som absolvoval úspešné akustické koncerty a tak by som rád aj na Parádu priniesol takú malú ochutnávku a emóciu tohto turné,“ vraví Adam Ďurica.

Raperka Sima spievala aj na vlaňajšom festivale v Piešťanoch. „Pred rokom ma úplne dostalo, keď hendikepovaní ľudia na vozíčkoch tancovali na moju hudbu. Vtedy som si povedala, že sa sem musím vrátiť a zažiť tú radosť s nimi opäť. Tento rok zahrám najmä skladby z nového albumu,“ hovorí Sima.


Vstup na festival je voľný, organizátori očakávajú po minulom roku ešte väčší nával a tešia sa, že motto „Sme si rovní“ sa dostane medzi ďalších ľudí, ktorí môžu svojou účasťou prispieť k integrácii.


Miro Béreš

REKLAMA