Úvod Aktuality Použitým kuchynským olejom pomôžete charite

Použitým kuchynským olejom pomôžete charite

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Olej zanáša a upcháva kanalizáciu, zbaviť sa ho týmto spôsobom je preto zakázané. Ak použitý kuchynský olej odovzdáte do žltej zbernej nádoby umiestnenej pred Centrom pomoci človeku na Ulici A You can't download. Hlinku 41 v Piešťanoch, pomôžete nielen životnému prostrediu, ale aj charite.

Centrum pomoci človeku za vyzbieraný starý olej dostane nový olej alebo ocot, ktorý jeho pracovníci rozdelia ľuďom zo sociálne slabších vrstiev Download baby driver subtitles. Z jedného litra použitého oleja je totiž možné vyrobiť až 0,9 litra biopalivovej zložky do motorovej nafty.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Olej, ktorý končí v kanalizácii, zanáša potrubia, láka hlodavce a znečisťuje vody 격동고딕 ttf 다운로드. Aj jedna kvapka použitého kuchynského oleja dokáže znečistiť niekoľko tisíc litrov vody. Túto energeticky stále hodnotnú surovinu je pritom možné recyklovať a po spracovaní ďalej použiť ako biopalivovú zložku do motorovej nafty evernote 다운로드.

Domácnosti môžu zbierať akýkoľvek rastlinný kuchynský olej – po vyprážaní z fritéz, ale aj olej, ktorý slúžil ako nálev potravín – rýb, zeleniny či syra malware samples. Dôležité je však zbierať čistý olej, ktorý neobsahuje zvyšky potravín, šťavy z mäsa či vody.

Odporúča sa zliať ho cez sitko do čistej a suchej PET fľaše alebo originálneho obalu.

Zdroj: piestany.sk

REKLAMA