Úvod Aktuality Nutrie sú atrakciou a zároveň problémom

Nutrie sú atrakciou a zároveň problémom

REKLAMA
Esesko

Nepôvodný druh je už niekoľko rokov jednou zo zaujímavostí Piešťan. Ľudia si nutrie obľúbili a mnohí ich pravidelne kŕmia – napr 소아온 오디널 스케일 다운로드. pri mŕtvom ramene Váhu, ale aj pri potoku Dubová. Napriek tomu, že ich pôvodným domovom je Južná Amerika, na Slovensku sa vo voľnej prírode vyskytujú čoraz častejšie fifa 15 다운로드.

„Prikrmovaním prispievame k ich nekontrolovateľnému množeniu, ktoré môže zapríčiniť v budúcnosti nemalé problémy. Keďže prítomnosťou človeka strácajú svoju plachosť, ich výskyt môžeme v budúcnosti očakávať aj v blízkosti ľudských obydlí alebo na uliciach pri zberných nádobách na odpad,“ uvádza piešťanská radnica na svojej web stránke a upozorňuje na vysoký počet nutrí v Piešťanoch i okolí Plus token download.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Nutria riečna je v Európe hodnotená ako nepôvodný invazívny druh. Môže byť hostiteľom parazitov, ktoré spôsobujú ľuďom zdravotné problémy 오토캐드 2012 한글판 다운로드. Narúša tiež pôvodné ekosystémy.

„Viem o tom, že v Piešťanoch sa pred pár rokmi stali nutrie atrakciou, ako aj v iných častiach Slovenska Download The cruel angel Teze. Popri labutiach, kačiciach, čajkách je to ďalší „hýčkaný“ druh, ktorý časť verejnosti s nadšením kŕmi, odvyká od prirodzenej plachosti a zároveň podporuje ich reprodukčnú úspešnosť. V konečnom dôsledku tak nevedomky vytvárajú problém ľuďom aj tým zvieratám,“ uviedol Viliam Vongrej zo Štátnej ochrany prírody SR, Správa CHKO Malé Karpaty.

Zdroj: piestany.sk

REKLAMA