Úvod Aktuality Asistované sčítanie obyvateľov posunuli

Asistované sčítanie obyvateľov posunuli

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Sčítanie prostredníctvom asistentov sa bude realizovať až od 1. apríla a potrvá do 31. októbra 2021.

O zmene zákona o sčítaní z dôvodu závažnej epidemiologickej situácie rozhodli poslanci Národnej rady SR 20 곰세마리 mp3 다운로드. januára schválením návrhu novely zákona, ktorý posúva termín asistovaného sčítania obyvateľov.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Vzhľadom na pandemickú situáciu, na základe rozhodnutia vlády, sa posúva termín asistovaného sčítania, aby sme ochránili zdravie všetkých zúčastnených 전자정부프레임워크 3.6 다운로드. Asistované sčítanie sa v zmysle novely zákona začne od 1.4.2021 a potrvá najneskôr do 31.10.2021,“ uviedla Ľudmila Ivančíková, generálna riaditeľka Sekcie sociálnych štatistík a demografie Štatistického úradu SR vmware player 32-bit.

Elektronické sčítanie obyvateľov sa uskutoční v plánovanom termíne, teda od 15. februára do 31. marca 2021. Obyvatelia sa sčítajú sami, v pohodlí domova a bezpečne, prostredníctvom elektronického formulára, ktorý nájdu na scitanie.sk HeatFilm Express.

Asistované sčítanie je určené pre tých, ktorí to nevedia urobiť sami a nemôžu im pomôcť ani blízki. Od 1. apríla do 31. októbra môžu navštíviť kontaktné miesto zriadené samosprávou, kde im pomôžu asistenti Youtube mp3. Ďalšou možnosťou je požiadať o pomoc mobilného asistenta, ktorý príde na určenú adresu.

Aktuálne prebieha prvá fáza sčítania, ktorá je realizovaná v spolupráci so samosprávami. Je zameraná na sčítanie domov a bytov. Mestá, obce a mestské časti Bratislavy a Košíc v priebehu takmer deviatich mesiacov po prvýkrát v histórii elektronicky, bez účasti obyvateľov, zaznamenajú údaje o približne dvoch miliónoch domácností.

Zdroj: piestany.sk

REKLAMA