Úvod Aktuality Začína sa sčítanie obyvateľstva, je prvýkrát elektronické

Začína sa sčítanie obyvateľstva, je prvýkrát elektronické

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Povinnosť sčítať sa vyplnením elektronického formulára majú všetci obyvatelia Slovenskej republiky. Nemalo by to trvať viac než 15 minút Angry ip scanner. Ľuďom, ktorí elektronický formulár nedokážu vyplniť, pomôžu asistenti. Kvôli pandémii ochorenia covid-19 je asistované sčítanie posunuté Kim's Black Box. Uskutoční sa od 1. apríla 2021 do 31. októbra 2021.

V pondelok 15. februára 2021 sa začína prvé elektronické sčítanie obyvateľov Slovenska free theme of WordPress. Niekoľkými klikmi môžu ľudia v priebehu pár minút rozhodnúť o ďalšom smerovaní regiónu a štátu. Na základe výsledkov sčítania sa budú plánovať kapacity v škôlkach, školách či sociálnych a zdravotníckych zariadeniach alebo rozvoj dopravnej infraštruktúry 세븐포유 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Naši obyvatelia majú jedinečnú príležitosť ovplyvniť smerovanie trnavskej župy. Z ich odpovedí na 14 jednoduchých otázok sa budú odvíjať naše župné, mestské aj obecné rozpočty Ise Tunnel Download. Ide teda o naše cesty, školy či zariadenia sociálnej a zdravotnej starostlivosti. Skrátka o celkový rozvoj regiónu. Elektronické sčítanie je jednoduché, rýchle a bezpečné. Venujme mu, prosím, pozornosť,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič. Apeloval pritom na ľudí, aby pomohli sčítať sa aj svojim blízkym.

Sčítacie formuláre a vysvetlivky v jazyku národnostných menšín, angličtine, nemčine a francúzštine budú zverejnené od 15. februára 2021 do 31. marca 2021 na web stránke www.scitanie.sk. Sú prispôsobené aj pre nevidiacich a slabozrakých.

Asistované sčítanie sa má uskutočniť od apríla do konca októbra 2021. Ľudia, ktorí sa nevedia sčítať elektronicky sami, budú môcť navštíviť kontaktné miesto zriadené obcou, kde bude k dispozícii stacionárny asistent, alebo telefonicky požiadať o mobilného asistenta, ktorý ich navštívi doma a sčíta ich.

Sčítanie obyvateľov sa v rámci Sčítania obyvateľov, domov a bytov koná pravidelne každých desať rokov.

Zdroj: Tlačová správa – TTSK

REKLAMA