Úvod Aktuality Čiastočná uzávierka cesty na Havran môže trvať jeden rok

Čiastočná uzávierka cesty na Havran môže trvať jeden rok

REKLAMA
Skola Rakovice

Zatiaľ nie je jasné, kedy sa rekonštrukcia úseku cesty z obce Banka na horský priechod Havran reálne začne. Povolenie na čiastočnú uzávierku platí od 22 Mackintosh. februára 2021 presne jeden rok.

„Doprava v čase rekonštrukcie a modernizácie úseku bude vedená v jednom jazdnom pruhu. Usmerňovaná bude prenosným dopravným značením a v prípade potreby aj regulovčíkmi dopravy,“ informuje na svojej facebookovej stránke Obec Banka, ktorá zverejnila plné znenie rozhodnutia Odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií Okresného úradu Piešťany 다마고치 게임 다운로드.

REKLAMA
Knebl
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
PN Taxi

V podmienkach je napísané, že žiadateľ je povinný urobiť všetko pre skrátenie uzávierky. „Práce je potrebné vykonávať v predĺžených pracovných zmenách, v dvojzmennom pracovnom režime tak, aby sa skrátil čas trvania dopravných obmedzení a zvýšila priepustnosť dopravy 오페라의 유령 다운로드. Práce budú vykonávané za denného svetla a za nezníženej viditeľnosti,“ píše sa ďalej v povolení.

O čiastočnú uzávierku požiadal Trnavský samosprávny kraj (TTSK) v zastúpení firmy Swietelsky Slovakia, ktorá vyhrala verejné obstarávanie na tento projekt s ponukou v hodnote 2,21 mil 악성코드 울타리 다운로드. eur.

Predpokladané náklady na rekonštrukciu 4,4 km dlhého úseku medzi križovatkou k cintorínu v obci Banka a hranicou Nitrianskeho samosprávneho kraja boli 4,23 mil 원더캠 다운로드. eur. Župa získala finančné prostriedky na tento projekt z Európskych štrukturálnych a investičných fondov.

„Vodiči dostanú k dispozícii modernú cestu s bezpečnostnými prvkami, ktoré by mali prispieť aj k zvýšeniu plynulosti cestnej premávky. Pribudnú oceľové zvodidlá s nadstavcami, tlmiče nárazov, smerové stĺpiky alebo vodiace prúžky,“ informoval TTSK prostredníctvom tlačovej správy vydanej v júli 2020.

Firma Swietelsky – Slovakia získala v uplynulých rokoch v Piešťanoch niekoľko veľkých zákaziek – opravovala schody Domu umenia, Kolonádový most, ale aj spodnú časť Krajinského mosta a úsek cesty po križovatku k cintorínu v obci Banka. Práve pri realizácii tohto projektu vznikali v dopravnej špičke na Krajinskom moste a priľahlých komunikáciách dlhé kolóny.

Text: Martin Palkovič

REKLAMA