Úvod Aktuality Počet nehôd na priecestiach vzrástol za tri mesiace o 100 percent

Počet nehôd na priecestiach vzrástol za tri mesiace o 100 percent

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Železnice Slovenskej republiky evidujú za prvé tri mesiace roku 2017 na železničných priecestiach až 16 nehôd, pričom až 10 z nich sa stalo v januári 세계명곡 다운로드. V porovnaní s rokom 2016 ide o dvojnásobne vyšší počet nehôd, keďže v prvom štvrťroku 2016 ŽSR evidovali len 8 podobných nehôd. Hrozivé zrážky s mnohotonovým vlakom si vyžiadali tri ľudské životy a ďalší piati ľudia sa zranili ťažko 나눔고딕 코딩 폰트 다운로드. V dvoch prípadoch prišli o život chodci, v jednom vodič auta. ŽSR vyzývajú všetkých chodcov, cyklistov, vodičov aj motocyklistov, aby si pri prejazde cez železničné priecestia dávali veľký pozor, rešpektovali pravidlá cestnej premávky a zbytočne neriskovali 안드로이드 스카이프 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Všetky nehody sa stali z viny vodičov či chodcov, ktorí vedome riskovali svoje životy, zbytočne sa ponáhľali, či podcenili nebezpečenstvo svojho nezodpovedného správania sa pri prejazde cez železničné priecestie 소드아트온라인 2기 다운로드. K vysokému počtu nehôd v prvých týždňoch nového roka nepochybne prispelo aj pretrvávajúce studené počasie a s ním spojené nebezpečenstvo šmyku, či dlhšia brzdná dráha áut, hoci maximálna povolená rýchlosť pri prejazde cez priecestie je 30 kilometrov za hodinu hp smart.

„Bezpečnosť železničných priecestí je dlhodobo jednou z priorít ŽSR. Robíme, čo môžeme, zvyšujeme stupeň zabezpečenia priecestí, úplne rušíme priecestia na modernizovaných tratiach pre rýchlosť vlakov do 160 km/hod 손 the guest 다운로드. Je zarážajúce, že až v 12 prípadoch sa nehody stali na zabezpečených priecestiach, ktoré mali výstražnú zvukovú a svetelnú signalizáciu, alebo dokonca aj závory 더퍼시픽 다운로드. ŽSR sú v tomto prípade bezmocné. Je to o správaní sa vodičov, o výchove a dodržiavaní pravidiel. Aj z mojej pozície prosím a vyzývam všetkých občanov, aby si dávali na priecestiach pozor 한게임 고스톱 게임 다운로드. Ak sa budú správať zodpovedne, nemusíme mať žiadne nehody a s nimi spojené tragédi,“ uviedol generálny riaditeľ ŽSR Martin Erdössy.

Okrem nehôd na železničných priecestiach došlo za prvé tri mesiace roku 2017 aj k 21 prípadom zrážky vlaku s osobou v koľajisku, mimo železničných priecestí Nyanko War 3.0.0 bug. V 18 prípadoch išlo o smrteľné zranenie a v 3 prípadoch o ťažké zranenie. V rovnakom období minulého roka ŽSR evidovali v tejto kategórii až 24 nehôd, čo je o tri viac ako tento rok newtonsoft.json.dll 다운로드. Z týchto 24 prípadov došlo v 15 k smrteľným zranenia a vo zvyšných deviatich k ťažkým zraneniam.

V prípade, že sa už stane na železničnom priecestí nehoda, alebo je niekto svedkom akejkoľvek ohrozujúcej situácie v blízkosti, či priamo na železničnom priecestí, stačí okamžite zavolať na linku integrovaného záchranného systému 112 a nadiktovať jedinečné identifikačné číslo priecestia (JIČ). Tak môžu záchranné zložky a železničiari okamžite zistiť miesto nehody, rýchlo zasiahnuť a v prípade bezprostredného ohrozenia až zastaviť železničnú dopravu.

-TS Železnice Slovenskej republiky – (krátené)-

REKLAMA