Úvod Aktuality Železnice chcú za nájom nevyužívanej trate desiatkytisíc eur ročne

Železnice chcú za nájom nevyužívanej trate desiatkytisíc eur ročne

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Združenie Zelená cesta, ktorého členmi sú samosprávy Piešťany, Vrbové, Trebatice a Krakovany, sa snaží zmeniť nevyužívanú železničnú trať medzi Piešťanmi a Vrbovým na cyklochodník Samsung pay. Zámer je v riešení už niekoľko rokov, zatiaľ sa však stále nepodarilo získať nájomný, alebo vlastnícky vzťah, k pozemkom pod budúcu cyklistickú spojnicu 네이버 영어 사전 다운로드. Podľa vyjadrenia primátora Petra Jančoviča Železnice SR ako vlastník pozemkov a železničnej trate ju ponúkli združeniu do nájmu za 49-tisíc eur ročne 오픈로드 동영상 다운로드.

„To sme samozrejme odmietli a navrhujeme za 1 euro, nakoľko chceme robiť verejnoprospešnú službu a to je cyklochodník,“ povedal na margo ponuky primátor Jančovič Windows Activation. Vlani Národná rada SR prijala novelu zákona o dráhach, ktorá je platná o 1. 11. 2018. Zmena zákona umožnila využitie dráhy pre účely dočasného vybudovania miestnej komunikácie určenej pre chodcov, chodníka, alebo miestnej komunikácie pre cestnú nemotorovú prepravu, bez nutnosti trvalého zrušenia dráhy kda popstar. Hoci je novela platná už rok samosprávy a Železnice SR zatiaľ dohodu na usporiadaní vzťahov umožňujúcich budovanie cyklochodníka nenašli.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Združenie Zelená cesta začiatkom tohto roka zadalo vypracovanie novej štúdie investičného zámeru cyklotrasy Zelená cesta Piešťany – Vrbové namiesto nevyužívanej železnice č Get free pictogram. 803 Piešťany – Vrbové. Jej realizátorom je spoločnosť Nvia, pričom cena štúdie má byť 4790 eur. Samosprávy si taktiež objednali vypracovanie dokumentáciu na realizáciu stavieb mostných zariadení s prehliadkou, vrátane zameraní, potrebných odvrtov, in-situ skúšok s laboratórnym vyhodnotením a následné vypracovanie správy a výkresov voicemeter. Dodať ju má firma ProPonti v cene 4910 eur.

-th- Zdroj: www.zelenacesta.sk  Ilustr 치외법권 다운로드. foto: -mp-

REKLAMA