Connect with us

Aktuality

Piešťany dostali vozík, určený na boj s povodňami

Published

on

Reklama
Reklama

Techniku v podobe protipovodňových vozíkov dostali Piešťany spolu so 621 najviac ohrozenými obcami na celom Slovensku. Vybavenie, na ktoré Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky vyhradilo 63 miliónov eur z eurofondov, bolo zadovážené v rámci projektu Aktívne protipovodňové opatrenia. Vozík do Piešťan priviezli v druhej polovici októbra profesionálni hasiči, ktorí sa zúčastnili odovzdávania. Uskladnený je v areáli Služieb mesta Piešťany.

w_MG_1701

Protipovodňové vozíky, jeden v hodnote približne 14 tisíc eur, majú poskytnúť obciam v krízových situáciách to najdôležitejšie pre skrotenie živelnej vody. Vozíky obsahujú protipovodňovú výbavu v podobe osvetľovacej techniky, mobilných povodňových bariér, kalového čerpadla, náradia, generátora elektrickej energie a plávajúceho čerpadla. Jeden vozík poskytuje mobilné bariéry v celkovej dĺžke 40 metrov. Podľa ministerstva ak susedné obce pri ohrození spoja svoje sily, dokážu sa vode spoločne postaviť so silnou výbavou. Manipulácia s prívesnými vozíkmi je vďaka ich rozmerom jednoduchá a ich konštrukcia zároveň umožňuje ľahkú dopravu z miesta na miesto. Vozíky môže za sebou ťahať aj osobné motorové vozidlo a vodičovi postačuje štandardné vodičské oprávnenie.

„Prírodné katastrofy sa ťažko predpovedajú a aj keď vieme, kde udrie veľká voda, často proti nej máme obmedzené možnosti. Verím, že nová a moderná technika bude pre rizikové oblasti, do ktorých patrí aj týchto 58 obcí a miest veľkým prínosom a pomôže im v náročných chvíľach,“ povedal podpredseda vlády a šéf rezortu vnútra Robert Kaliňák pri odovzdávaní kľúčov od nových prívesov pre trnavský a žilinský región.

Reklama

Okrem Piešťan dostali koncom októbra vozíky aj obce Banka, Moravany nad Váhom, Drahovce a mesto Vrbové.

w_MG_1705w_MG_1709w_MG_1704w_MG_1707w_MG_1708

-lt- Zdroj: Tlačová správa Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky Foto: th

Populárne články