Úvod Aktuality Hnevajú vás vodiči jazdiaci prirýchlo? Odmerajte im rýchlosť

Hnevajú vás vodiči jazdiaci prirýchlo? Odmerajte im rýchlosť

2
ZDIELAŤ
REKLAMA
Mestska zahrada

Prezídium Policajného zboru chystá ďalšiu preventívnu akciu zameranú na dodržiavanie rýchlosti, konať sa bude v sobotu 25. novembra v čase 09.00 do 16.00 hodiny. Ak vás hnevajú vodiči pravidelne porušujúci pravidlá cestnej premávky na niektorej ceste, môžete navrhnúť miesto, kde by mala polícia kontrolovať dodržiavanie predpisov. Aktuálne spôsobujú takzvaní „pretekári“ najviac smrteľných dopravných nehôd a sú tiež druhou najčastejšou príčinou vzniku dopravných nehôd. Akciu „Poď s nami merať!“ pripravila polícia práve kvôli zvýšeniu bezpečnosti na cestách, podnety je možné nahlasovať v priebehu budúceho týždňa na webových stránkach Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Zaslané návrhy polícia vyhodnotí a zoznam miest, na ktorých sa bude merať zverejní, aby ste sa jej mohli zúčastniť. Vodičov, ktorí budú mať veľmi „ťažkú nohu na plyne“ vyrieši polícia za spáchanie závažného priestupku nekompromisne, aj keď ide o dopravno-preventívnu akciu.

REKLAMA
ON Semi 2
ON Semi3
ON Semi 1

-lt/Zdroj: Prezídium Policajného Zboru Slovenskej Republiky/Foto: archív-

REKLAMA

2 KOMENTÁRE/OV

  1. Moja mama bola len obyčajná dedinská žena (absolvovala len 8 ľudových tried).
    Aj tak bola životom múdrejšia ako posolstvo tohto článku. A to jej vyhlásením: „Každý robme to čo máme a všetko (možno v celom svete) bude fungovať správne“.
    Takže, ak si budú aj policajti poctivo vykonávať svoje povolanie (zamestnanie), potom nepotrebujú žiadne novodobé PSVB (pomocné sily verejnej bezpečnosti), ani iných „pomáhačov“.

    P.S.: Touto reakciou sa vôbec nechcem dotknúť humanitárnemu dobrovoľníctvu.

NAPÍSAŤ KOMENTÁR