Connect with us

Aktuality

Demonštrácia Za slušné Slovensko v piatok opäť aj v Piešťanoch

Published

on

Reklama
Reklama

V piatok 16. marca sa na Námestí slobody v Piešťanoch, tak ako aj v iných mestách krajiny, uskutoční zhromaždenie Za slušné Slovensko. Organizátori vo výzve okrem odchodu ministra vnútra Kaliňáka požadujú veľké upratovanie. Premiér Fico dnes podvečer oznámil, že je pripravený podať demisiu, ak prezident splní jeho požiadavky. Denník sme píše, že novým premiérom by mohol byť Peter Pellegrini. Predsedníctvo strany Most-Híd odsúhlasilo zmenu na poste premiéra ako dostačujúcu.  Nové voľby podľa vyjadrení predstaviteľov strán vládnej koalície nebudú.

Organizátori zhromaždenia považujú za legitímnu požiadavku občianskej verejnosti, aby sme žili v krajine, kde korupcia nie je štandardom. Kde vo vládnych kruhoch neexistuje prepojenie na organizovaný zločin.

Požadujú dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov a vyšetrenie všetkých káuz, na ktoré Ján poukázal a demisiu vlády.

Po dnešnom večernom vyhlásení premiéra Róberta Fica, že je pripravený vzdať sa postu premiéra, to vyzerá tak, že táto požiadavka demonštrácií bude čiastočne splnená. Odstúpenie z postu ministra vnútra avizoval aj Róbert Kaliňák, avšak abdikáciu do rúk prezidenta ešte nedoručil. 

Reklama

Stretnutie na piešťanskom Námestí slobody začína v piatok 16. marca  o 17:00 h. Viac informácií www.zaslusneslovensko.sk, alebo na FB udalosti. 

-red- Foto: -vv-

Populárne články