Úvod Aktuality Piešťanmi dnes hýbe Thermal Park, podobne ako pred štyrmi rokmi

Piešťanmi dnes hýbe Thermal Park, podobne ako pred štyrmi rokmi

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Včera dostali niektorí obyvatelia Piešťan do schránok periodikum, ktoré tvrdí, že odštartovala výstavba termálneho parku. Súčasťou je aj fotografia buldozéru a nechýba na nej ani primátor 미니언 즈 파라다이스 다운로드. Dnes spoločnosť Z-Group, investor stavby, rozposlala Piešťancom SMS správy „Dobry den, dnes zacina vystavba inzinierskych sieti pre novy Thermal Park v Piestanoch pri poliklinike 히오스 백그라운드 다운로드. Sen sa stava skutocnostou.“ Predpoludním boli pozvaní do lokality pri vrte GTP-1 aj zástupcovia médií. Na zahájení člen predstavenstva spoločnosti Vlastimil Semela povedal, že firma má stavebné povolenie na inžinierske siete a čo sa týka samotného termálneho parku čaká na právoplatné územné rozhodnutie, pričom súbežne pripravuje projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie 넥서스5x 유심 다운로드. V. Semela považuje zasielanie SMS občanom za normálne, a tak isto vraj postupovali vo Veľkých Losinách, kde spoločnosť prevádzkuje podobné zariadenie, ako plánuje vybudovať v Piešťanoch 다음 동영상 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Vlastimil Semela predstavil pri zahájení výstavby inžinierskych sietí detailnejšie zámer Thermal Parku 범죄 도시 다운로드. Podľa jeho slov majú byť v interiéri a exteriéri vodné plochy vo výmere viac ako 2000 m2 a kapacita v lete cez 2000 ľudí v zime cez 1000. Súčasťou plánovaného projektu nie je krytý bazén pre športovcov 요리인류 키친 다운로드. V areáli má byť vonkajšia päťdesiatka, ktorú bude podľa vyjadrenia zástupcu investora možné na zimu prekryť.

Jednou zo skloňovaných otázok okolo Thermal Parku je voda Go Program Zen. Z-Group je vlastníkom 1200 m hlbokého vrtu, ktorý generuje vodu s teplotou 72 až 75 stupňov Celzia, ktorý bol realizovaný v roku 2012. „V súčasnej dobe máme povolenie k odberu zhruba do 1,5 l za sekundu, zároveň vsakovanie spss 한글판 다운로드. Ako viete je toto minimálne množstvo máme povolené z dôvodu toho, aby vrt, ktorý je živý, je aktívny, sa nezanášal, ako keď dva roky stál lease agreement. Preto máme povolený tento minimálny odber,“ povedal Vlastimil Semela. Podľa ďalšieho vyjadrenia je odber menší ako voľný preliv prameňov Beethoven, či Scherer, ktoré voľne vytekajú do Obtokového ramena Váhu 유니티 32비트 다운로드. „Splnili sme všetky požiadavky ministerstva životného prostredia, Inšpektorátu kúpeľov a žriedel a bola dokončená záverečná správa, ktorá bola odsúhlasená a schválená KKZZ – Komisiu pre klasifikáciu zdrojov a zásob podzemných vôd (stály poradný orgán ministra – pozn. red.). Správa bola oponovaná najlepšími odborník z hydrogeológie. Je vydané rozhodnutie o odbere vody a čakáme na podpis pána ministra,“ vysvetľuje V. Semela.

Investor momentálne nebude žiadať o povolenie na využívanie prírodných liečebných a minerálnych zdrojov Štátnu kúpeľnú komisiu pri ministerstve zdravotníctva. Voda, ktorá má vlastnosti takmer identické s prameňmi na Kúpeľnom ostrove má byť používaná prevažne na zohrievanie užitkovej vody v termálnom parku a v pláne sú len dva menšie bazéniky, do ktorých by mala ísť priamo voda z vrtu GTP-1. 

Areál Thermal Parku má pozostávať z dvadsiatich stavebných objektov, pričom je rozdelený na samotný park, wellness hotel a parkovisko so 490 parkovacími miestami. Investor predpokladá začiatok výstavby samotného parku na jar budúceho roka s dobou realizácie približne dva roky. Investíciu odhaduje na úrovni 20 až 25 miliónov eur, pričom doteraz preinvestoval približne milión.


-th-

REKLAMA