Connect with us

Aktuality

Pevné svaly tour 2011 dnes v Piešťanoch

Published

on

Reklama

Podujatie na podporu ľudí so svalovou dystrofiou zavíta dnes, 26. júla o 17.00 h na Námestie slobody. Na promo akcii ukáže svoje svaly známy slovenský silák Juraj Barbarič. O 22.00 h na parkovisku pred Kauflandom potiahne za sebou osobné auto na trati dlhej 15 km.

[singlepic id=16891 w=320 h=240 float=right]Od septembra minulého roku môžu Košičania vidieť Juraja Barbariča ťahať svoje auto každý deň v lokalite pri „Troch súdkoch“ pri Hornáde. „Každý deň ťahám auto cca 4 hodiny a je to vždy minimálne 15 kilometrov denne. Dnes mám v nohách viac ako 4.000 kilometrov“ hovorí Juraj Barbarič. Kvôli letným horúčavám trénuje Juraj v skorých ranných hodinách.

Reklama

[youtube width=“522″ height=“350″]http://www.youtube.com/watch?v=Xo34sv7xpHM[/youtube]

Už siedmy rok podporuje svojimi aktivitami dystrofikov. Projektom Pevné svaly tour 2011 chce poukázať na to, že sú na Slovensku ľudia s nejakým druhom nervovosvalového ochorenia, ktoré im závažne zasahuje do života. „Mojim životným krédom je využívať svoje svaly v prospech tých, ktorí to potrebujú. Budem rád, ak ľudia počas môjho turné po Slovensku pošlú aspoň jednu smsku na účet belasého motýľa a podporia dystrofikov“ prezrádza motív turné Barbarič.

Reklama

Počas celého projektu budú môcť sympatizanti Juraja Barbariča posielať smsky v tvare DMS MOTYL na číslo 877 a tým prispievať na nákup kompenzačných pomôcok pre dystrofikov, ktoré bohužiaľ štát plne nehradí.

Text: Tlačová správa Foto: www.pevnesvaly.sk

Populárne články