REKLAMA

Park miniatúr v Podlí má ďalšie lákadlo. Sedemdesiaty model hradu dostáva konečnú podobu. Je ním Bratislavský hrad, ktorý  sa po dokončení s rozmermi 7×6 m stane najväčším modelom expozície golden32 다운로드.

„Magický dátum 7 www 드라마 다운로드. júl 2017 zmenil tvár Bratislavského hradu v Parku miniatúr. V tentop deň dostal model pomyselnú korunku, keď sme po polročnej práci osadili do terénu monumentálny kráľovský palác,“ teší sa Juraj Hlatký, zakladateľ Parku miniatúr 드래곤 길들이기 다운로드.

REKLAMA
Chlapci na panvici
Sheriff Taxi Piešťany
Knebl
PN Taxi
Dompek Pizza donaskova sluzba
Buenos pizza  burger

Hrad je stavaný v rovnakej mierke ako ostatné hrady – 1:50, takže po dokončení sa stane s rozmermi 7 x 6 m zatiaľ najväčším modelom expozície 얼티메이커 다운로드. Hrad stavajú v jeho súčasnej podobe, po úplnom dokončení teda budete môcť obdivovať aj krásne barokové záhrady.

Model sa začal stavať v lete roku 2016, kedy bolo osadené modelové stvárnenie vstupnej Žigmundovej brány, objektov dolného hradu a dokončený bol aj celý vstupný trakt WonderBoy. V závere roka k nemu pribudol aj objekt súčasnej kaviarne. 

„Návštevník si môže detailne prepracovaný model paláca Bratislavského hradu prehliadnuť zo všetkých strán naozaj zblízka surface 3 복구 이미지 다운로드. Hneď si všimne, že palác nemá štvorcový pôdorys, ale každý jeho múr je iný. No nielen múr, ale aj každá vežička. Dominantná Korunná veža je najvyšším bodom hradu, na modeli dosahuje výšku od vstupu do paláca 107 cm rt jar. Každá z 3 zvyšných vežičiek a strechy sú iné, čo v modelárskom stvárnení predstavovalo náročnú časť stavby. Vonkajšia najdlhšia stena paláca má šírku 167 cm, najkratšia 120 cm Man of Mask. Na modeli je na vežiach a vonkajších stenách 163 okien a 3 dverové portály. Na vnútorných stenách sa nachádza 136 okien, 2 dvier a 11 arkádových oblúkov 시크릿쥬쥬 11기 다운로드. Na streche je 29 vonkajších vikierov, 27 vnútorných vikierov a 16 komínov. Pri montáži paláca sme osadili aj objekt oranžérie a dve vstupné polmesiacové budovy 저벅가 다운로드. Novým prvkom bude osadenie sochárskych plastík, nachádzajúcich sa na reálnych objektoch hradu, samozrejme zmenšených 50 krát, prvýkrát sme využili technológiu 3-D tlače,“ približuje novinku J. Hlatký. Práce na modeli hradu budú pokračovať stavbou objektov jazdiarne, parlamentnej budovy a kasární.

Počas prázdnin je ideálny čas prezrieť si všetky zaujímavosti parku miniatúr. Otovrené je denne okrem pondelka od 9.00 do 19:00 h. Viac info na www.parkminiatur.sk, alebo na FB stránke.

TS/red Foto: Park miniatur

REKLAMA